STAV PO ROCE

Když už to vypadalo, že se situace kolem městských jatek a pozemků společnosti Bauhas dají do pohybu, vyjednávání o odkupu historicky cenného komplexu opět uvázla na mrtvém bodě. Před rokem se totiž rozjelo jednání o možném vpuštění znalce do chátrajícího objektu jatek, aby mohl udělat znalecký posudek a odhadnout cenu, za kterou by město mohlo areál odkoupit. K tomu už ale nedošlo a za poslední rok se tak v této věci téměř nic nezměnilo.

„Se společností komunikujeme, ale poslední dopis, který mi přišel od zastupující agentury Bauhausu, byl pouze podepsán hlavičkou agentury, bez jakéhokoliv jména a kontaktu. Takové jednání je dle mého neadekvátní. Potřebujeme odhadnout cenu objektu, což se bez přístupu do areálu zkrátka udělat nedá. Nemůžeme si čísla ‚vycucat z prstu'," řekl Deníku náměstek primátora pro investice Jiří Hrabina. O tom, že vztahy mezi městem a majiteli areálu jatek společností Bauhuaus jsou na bodě mrazu, svědčí i vyjádření firmy, která síť hobby marketů provozuje.

„V tuto chvíli k vyjednávání nechceme nic uvádět," uvedl za společnost Bauhaus mluvčí Jakub Hynek.

Parkoviště

Přestože prodejna Bauhausu byla v centru Ostravy zrušena, hala i přilehlé placené parkoviště v Ostravě stále stojí. A přes den je parkoviště téměř plné automobilů. Řidiči se totiž v centru města dlouhodobě potýkají s nedostatkem parkovacích míst, takže jim volné prostory před bývalou prodejnou vyhovují.

„Platí se tady patnáct korun za hodinu, nebo pětačtyřicet za celý den a mám jistotu, že tady vždycky bude volno. Sice to vypadá, že do centra je to odsud zbytečně daleko, ale je tady mnohem snazší dojet a i ve špičce se člověk z centra dostane mnohem rychleji než z jiných parkovišť," popsal své zkušenosti Milan Cyrila z Frýdku-Místku.

Někteří řidiči si ale stěžují, že po postavení Nové Porážkovy zmizely desítky bezplatných parkovacích míst, které placené parkoviště těžko nahradí.