Lákadel je hodně. Od obyčejného párku v rohlíku, bramborových placek, donutů, bramborových spirál, trdelníků, raw i "neraw" zákusků. Zřejmě největší raritou a opravdovou pochoutkou jsou pštrosí produkty, které najdete na Solné ulici, která spojuje Jiráskovo a Masarykovo náměstí (U OC Laso).

"Kdysi byly pštrosí klobásy k dostání, pochutnávali jsme si na nich. Pak se nějak ztratilo. Jsem rád, že si ho zase můžu dát," pochvaloval si jeden ze zákazníků stánku Farmy Pštrosí Vršek Wieder z Hněvošic, zatímco mu obsluha stánku připravovala pštrosí hot-dog. Za 79 korun. To už si ale prohlížím celou pštrosí nabídku - vejce, maso, čabajka, klobása, párek, ale i sádlo či paštika. Stánku vévodí dárková bedýnka, mix všech produktů. Pro někoho možná vhodný dárek k Vánocům.

Majitel farmy Pavel Wieder mladší chová pštrosy Nandu pampového. Historie farmy se začala psát v roce 1993.

"Impuls k tomu, abychom vůbec jako první v republice s chovem pštrosa začali, byla vášeň mého otce k chovu veškerého ptactva a i díky tomuto se na farmě nevyskytuje pouze pštros, ale i celá řada holubů, slepic, kachen, krocanů a pávů," vysvětluje pokračovatel v chovu nelétavého ptáka Pavel Wieder mladší, který hospodaří na dvouhektarové zelené louce, sousedící s chráněnou krajinnou oblastí Hněvošického háje.

„Pštrosí stánek“ má však jednu vadu na kráse. "Chtěl jsem si dát pštrosí polévku, ale bohužel u stánku není stoleček, kam bych si nádobu s horkou dobrotou odložil a v klidu si ji vychutnal," říká padesátiletý pan Jaroslav. "A tak jsem si nechal zajít chuť. Škoda…," dodává.

Gastronomické speciality premiérově na vánočních trzích nabízí také oblíbené ostravské bistro Hogo Fogo, které do Solné ulice vedle obchodního domu Laso dorazilo se svým foodtruckem.

„Máme stálou nabídku hovězích burgerů, kterou podáváme v našich houskách. K tomu připravujeme vždy jeden další masový burger a jeden ve vegetariánské verzi,“ uvedla spolumajitelka foodtrucku Zuzana Ovšáková, s tím, že pro zájemce je připravena také bezlepková varianta.

„Do denní nabídky patří vždy i jedna polévka a jedno hlavní jídlo. Co se týká desertů tak velkým hitem se stal tažený štrůdl s mákem a višněmi,“ řekla Ovšáková.

Mezi další zajímavé pokrmy, které vánoční tržiště nabízí, jsou bezesporu chlebové placky pečené přímo na kamnech staré české značky Kabor. Topí v nich výhradně dřevem. Mistři pekaři se pyšní vystaveným certifikátem, který dává na vědomí, že své placky vyrábějí z biomouky pěstitele a zpracovatele Krišnův Dvůr.

„Receptura na výrobu chlebových placek je stará jako mouka samotná, chlebové placky znaly všechny naše babičky. Jediné, co jsme na nich vylepšili, byla náplň. Použili jsme kvalitní sýr a z placky se stalo něco, co zavoní a chutná,“ říká pekař Rosťa Ždárský. A že se jedná opravdu o kvalitní sýr je patrné také z toho, že celý stánek zašťituje firma Easy Cheesy Pavla Ponczi z Pozlovic, který dováží sýr z Holandska.

Posouvám se dál a potkávám dobově oděného prodavače, s přísně upraveným knírkem, který si stánek přivezl na starém jízdním kole. Prodává pečené kaštany. I ty patří k Vánocům.

Z jídel, která si můžete odnést domů, pak za zmínku stojí ručně nakládané sýrové speciality Michala Kočaře či Warischova zabíjačka s klobásami: koňskou, s kyselým zelím, česnekovo-špenátovou, mysliveckou či šunkovou. Stojí tu dokonce malá fronta. Míjím stánek s klasickým párkem v rohlíku a dostávám se pomalu k vánočnímu kluzišti. Tady to voní už z dálky. Nutelou. Francouzské palačinky o sobě dávají vědět. A to nejen bruslařům…

A malý postřeh na závěr: párek v rohlíku koupíte na trzích za 25 korun, o pár metrů dál naproti prodejny Krásno za 29 korun a v samotné prodejně Krásno pak za 19 korun…

Co kolik stojí?
Pštrosí hot-dog: 79 Kč
Pštrosí gulášová polévka (zahuštěná zeleninou, s rohlíkem): 49 Kč
Pštrosí sádlo: 49 Kč
Pštrosí vejce - 1 ks: 99 Kč
Pštrosí steak - 49,90/100 g
Pštrosí klobása: 40 Kč
Dárková bedýnka: klobásky, párky, čabajka, steak. maso, paštika a sádlo zdarma: 550 Kč
Chlebová placka plněná sýrem 150 g: 45 Kč
Škvarková placka: 50 Kč
Placka se sýrem a slaninou: 60 Kč
Bramborový placek: 40 Kč
Koňská klobása: 150 Kč/kg
Česnekovo-špenátová klobása: 175 Kč/kg
Šunková klobása: 175 Kč/kg
Párek v rohlíku: 25 Kč, vídeňský párek: 40 Kč
Francouzská palačinka: džem: 50 Kč; Raffaelo: nutella a kokos: 60 Kč, nutella a banán: 70 Kč
Pečené kaštany: 1/2 kornoutu: 30 Kč, plný kornout: 55 Kč
Trdelník: 50 Kč
Bramborové spirály: malý kornout: 40 Kč, velký kornout: 60 Kč