O uvedeném záměru informoval Anthony Caine, generální ředitel realitní skupiny Asental Group. Ta vznikla tento měsíc a v rámci svých tří divizí spravuje nemovitosti, které dříve patřily společnostem RPG RE Commercial a RPG RE Land.

„Toto strategické rozhodnutí jsme učinili v minulých dnech. Úvahy o tom, jak bude areál hotelového domu Jindřich využit, ale pokračují. Dnes je už však jisté, že tuto budovu nečeká demolice, ale přestavba. Pracujeme s různými možnostmi. Plánujeme zajistit využití budovy pro bydlení, administrativu a služby. Tento objekt je příliš velký pro jeden záměr, a hodláme ho proto rozdělit na několik samostatných částí. Ty pak budeme rekonstruovat vlastními silami, nebo je můžeme nabídnout kvalifikovaným developerům," sdělil dále Anthony Caine.

Mrakodrapy i podzemní garáže

Jak vysvětlil, letošní a příští rok chce realitní skupina věnovat studiu a vyhodnocování možností využití objektu, případně přípravě stavebních prací. „Pak by se dalo očekávat, že v roce 2016 už by mohly být zahájeny práce na rekonstrukci objektu," doplnil.

Vizualizace komplexu Jidřich Plaza v Ostravě

Jindřich Plaza to byl název projektu moderního komplexu, který měl vyrůst podle plánů z roku 2007 v místě Hotelového domu Jindřich v centru Ostravy. Dvě ze tří plánovaných budov měly dorůst výšky mrakodrapů. Koncept počítal s prvotřídním hotelem a řadou doplňkových služeb. Součástí měly být také kancelářské prostory, obchůdky a podzemní parkoviště. Historická těžní věž před Jindřichem měla zůstat zachována a stát se dominantou nového areálu. Uskutečnění projektu mělo stát přibližně 2,5 miliardy korun. Projekt ale počítal s demolicí budovy hotelového domu.

„V průběhu roku 2008 však propukla světová hospodářské krize a ta znemožnila projekt Jindřich Plaza uskutečnit. Byl proto odložen a byly provedeny jen sanační práce, důležité pro zpevnění dřívějšího důlního díla, aby je bylo možno v budoucnu využít pro zástavbu. Konkrétní představa, jestli se po krizi oživí myšlenka původního projektu, nebo se s tímto místem uděje něco nového, v té době nebyla," vysvětlil mluvčí Asental Group Petr Handl s tím, že rozhodnutí vedení realitní společnosti z tohoto týdne znamená, že bývalý hotelový dům se nebude bourat, ale čeká ho rekonstrukce.