Roky zkušeností, vytříbená chuť a neodmyslitelný pivní pupek. Tak by se dal popsat archetyp sládka v pivovaru.

Jenže studenti Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava ukázali, že sládky mohou být útlí mladíci i křehké dívky. Během třetího ročníku netradiční soutěže Beer košt si totiž čtveřice týmů vyzkoušela, jak si uvařit vlastní pivo.

Originální recepty 

O hlasy přihlížejících a degustujících diváků bojovali studenti z prvního ročníku fakulty strojní, čistě ženský tým budoucích minerálních biotechnoložek ze čtvrtého ročníku hornicko-geologické fakulty a dva týmy energetiků ze třetího ročníku.

A že o originální recepty nebyla nouze. Ať už se jednalo o karamelové pivo, světlý ležák s příchutí ananasu, pivo s medem a konopím nebo smrkovým jehličím.

STUDENTI SLÁDKY. Jak se vaří pivo? To si vyzkoušeli studenti VŠB-TUO v třetím ročníku soutěže Beer košt.

„Pro studenty je to příjemné zpestření všedních výukových dnů. Během vaření piva se seznamují s procesem fermentace, který potřebují zvládnout pro výuku. Takto si ho vyzkoušejí v praxi, v podmínkách univerzitních laboratoří. Soutěž navíc studenty učí samostatně přemýšlet nad procesy, které by jinak znali jen z teoretických pouček," vysvětlila hlavní organizátorka akce, účastnice doktorského studia na katedře energetiky Veronika Sassmanová.

Z vrcholu Beskyd

Vítězství si odnesl Lysohorský speciál 13° 23', což je poloha Lysé hory, uvařený z jehličí nasbíraného na nejvyšším vrcholu Beskyd. Studenti si odtamtud také přinesli 30 litrů lysohorské pramenité vody.

„A protože suroviny jsme pořídili na tak drsném místě, je naše pivo o stupeň drsnější," řekla šéfka týmu Ladislava Lipinová.

Úspěch ale slavilo i ananasové pivo Svůdnice, uvařené čistě dámským týmem. Návštěvníci si originální studentské zlatavé moky chválili.

„Piva mají zajímavou a osobitou chuť. Vařil jsem vloni pivo s názvem Keltská jízda, kde jsem místo chmele použil dubovou kůru. Letošní roční má vyšší úroveň i lepší kvalitu piv. Možná se to nezdá, ale je to celkem dřina. Celý den strávíte vařením, cezením a mícháním, a pak se modlíte, ať vám pivo správně kvasí a ještě nesmíte přijít o prsty při lahvování," řekl Deníku návštěvník Zdeněk Šmíra.