Na svazích Skiarálu Praděd leží necelý metr zmrzlého sněhu. O velikonoční neděli bude hostit 43. ročník závodu v obřím slalomu. Závod je otevřený pro veřejnost, prezentace je možná ještě v pátek 29. března.

Rolbaři také upravují stopu z Ovčárny na Praděd. Běžkaři se mohou vydat i na okruhy pod Hotelem Petrovy kameny, zde je ale sjízdnost omezená. Stopu na Švýcárnu poslední déšť rozpustil.

„Podmínky jsou ještě relativně dobré. V úterý připadlo deset centimetrů sněhu. Na hlavní trase je ho dost, ale už je to jarní firn. O Velikonocích budeme udržovat stoprocentně, dál podle sněhových podmínek. Stopy udržíme zhruba týden, pak se obáváme, že už pro úpravu rolbou nebudou podmínky,“ řekl rolbař Petr Mrkvica s tím, že aktuální informace lidé najdou na portále jdemenabezky.cz.

Rolba na údržbu běžkařských tras v Jeseníkách mezi Červenohorským sedlem v Vřesovou studánkou. Řídí Petr Mrkvica.
Volant jak ve formuli i záchrana turistů. Tak vypadá práce rolbaře v Jeseníkách

Portál mohou běžkaři využívat třetím rokem. Poskytuje aktuální informace o stavu běžkařských stop v celých Jeseníkách. Kromě informace o času průjezdu rolby a stáří stopy obsahuje například aktuality od rolbařů i běžkařů.

Za systém byli jeho tvůrci oceněni druhým místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt v soutěži Velká cena cestovního ruchu.

„Portál jdeme na běžky vznikal v malé kanceláři díky nadšencům, které trápila nedokonalost celonárodního portálu bilestopy.cz a neochota průběžně tento systém vylepšovat. Letos portál využilo už více než pětasedmdesát tisíc uživatelů,“ uvedl ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Tomáš Rak.