Na osmnáctý ročník přijeli ochránci zákona ze zahraničí, konkrétně z Polska, Maďarska, Německa. Z České republiky se objevili jezdci z Brna, Zlína a Prahy, chybět samozřejmě nemohli ani strážníci z Ostravy. Své umění v exhibici předvedl i známý herec Václav Vydra.

Soutěžilo se tradičně ve třech disciplínách – cross parkúru, zrcadlovém skákání a hlavní disciplíně – policejním parkúru. Celkovým vítězem se stal Daniel Orsag na koni Solo Romy z ostravské městské policie. Domácí strážníci obsadili přední místa i v jednotlivých soutěžích.

Do Komenského sadů dorazilo na pět tisíc diváků, kteří mimo jiné potleskem ocenili jezdecké umění známého herce a milovníka koní Václava Vydry, který do Ostravy zavítal se mečem a lukem.

„Baví mě při jízdě střílet z luku nebo přeseknout meloun. Dneska to má ale malou chybu. Zapomněl jsem si vzít meloun, tak uvidíme, jak se to vyřeší," řekl Deníku před exhibicí Václav Vydra. Meloun nakonec nahradilo jablko, se kterým si herec nadvakrát poradil. Divákům také předvedl, že jízda na koni je možná i bez sedla a uzdy. S koňmi zdolával překážky, jeho svěřenci zvládli i chůzi po schodek. Vrcholem pak byla střelba z luku za jízdy.

Na příchozí čekal i další bohatý doprovodný program. K vidění byly ukázky jízdy čtyřspřeží starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Před a po slavnostní ukázce byl kočár k dispozici veřejnosti k projížďce po Komenského sadech. Na netradiční zážitek se stály velké fronty. Nechyběl ani koňský fotbal – pushball.

Pro děti pořadatelé připravili laserovou střelnici, návštěvníci si mohli prohlédnout i ukázky výstroje a výzbroje strážníků včetně používané techniky.