V regionálních tarifních zónách se k 1. lednu příštího roku zdraží jízdné placené v hotovosti, a to z 12 na 13 korun. Cena za každý další kilometr, tedy jedna koruna, se nemění. „Souvisí to se zvyšováním životní úrovně, vyššími platy platy řidičů a dalšími náklady,“ vysvětlil jednatel KODIS Aleš Stejskal.

Změní se také ceny jízdenek v Novém Jičíně (rovněž z 12 na 13 korun), Třinci (z 12 na 14 korun) a Ostravě. „Cena elektronické nepřestupní jízdenky, tedy desetiminutové, se v Ostravě zvýší ze 14 na 16 korun, u přestupní z dvaceti na 24 korun,“ uvedl druhý z jednatelů KODIS Martin Dutko, podle něhož se cena elektronických jízdenek mění poprvé po čtyřech letech, kdy byly zavedeny.

Obžalovaný se svou verzí u soudu neuspěl.
Za úder větví dostal muž přes sedm let žaláře

Podraží také SMS jízdenka, a to z 30 na 32 korun a čtyřiadvacetihodinová jízdenka, z 80 na 100 korun. V Ostravě se také zruší papírové třicetiminutové a šedesátiminutové jízdenky, které budou nahrazeny 45minutovou jízdenkou za 24 korun.

Ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys při té příležitosti připomněl, že od 1. dubna už papírové jízdenky v Ostravě nebudou dostupné vůbec.

Miloš Holaň.
Hokejový trenér Holaň: Vítkovice? Bez komentáře

Klíčovou změnou, platnou už od 15. prosince, je zanesení MHD Frýdek-Místek do systému ODIS. Pro cestující zůstane městská doprava i nadále zdarma, avšak změní se číslování linek 1 – 19 na 301 – 319.

V Havířově bude zavedena nová linka 421 z autobusového nádraží do železniční stanice v Prostřední Suché. Detailní přehled změn v jízdních řádech od 15. prosince naleznete na webu kodis.cz.

V železniční dopravě je největší novinkou zavedení čtyř párů nových rychlíků na trase Ostrava hlavní nádraží – Kopřivnice – Štramberk a změna dopravce rychlíkové linky z Bohumína do Brna, kde České dráhy střídá RegioJet.

Osada Červený kříž v Mariánských horách, 23. července 2019 v Ostravě.
V ghettu se změnili majitelé domů, radní schválili pokutu!
Zloděj se do sklepa protáhl i přes malé okénko.
Zloděj kradl, na co přišel. Zmizely pepřenky, pivo i golfové boty
SUEZ Využití zdrojů, a.s. - spalovna odpadů v Ostravě. Ilustrační foto.
ROZŠÍŘENÍ SPALOVNY: Příběh petice. Váhající by se teď rádi připojili!