Jak informovala Krajská hygienická stanice v Ostravě v tiskové zprávě, bylo 123 onemocnění laboratorně potvrzených a 7 klinických. Celkem 19 onemocnění spalničkami bylo zaznamenáno mezi zdravotníky.

„Počet případů se v posledních týdnech nezvyšuje. Poslední onemocnění bylo zaznamenáno 12. června. O vyhasnutí ohniska nákazy ale zatím nelze hovořit, protože neuplynula dvojnásobná inkubační doba od posledního případu onemocnění. Ta je 42 dnů,“ píše se ve zprávě hygieniků.

Celkem 106 případů spalniček je evidováno v Ostravě, 12 v okrese Karviná, po 5 v okresech Nový Jičín a Opava, 2 v okrese Frýdek-Místek. Žádný případ onemocnění nebyl zaznamenán na Bruntálsku.

V souvislosti se začínající dobou dovolených hygienici upozorňují, že v některých evropských zemích v současnosti zaznamenávají epidemii spalniček.

„Platí to o Itálii, Německu, Rakousku, Anglii, Rumunsku či Bulharsku. Před cestou do těchto míst by rodiče neměli odkládat očkování u svých dětí. Doporučujeme konzultaci s jejich praktickým lékařem, ten zváží riziko a může rozhodnout i o dřívějším očkování dítěte,“ uvádí ve zprávě KHS.