Šestiletý neposedný chlapec nemluví, nezvládá toaletu ani sebeobsluhu, ale má stejně jako jeho bráška rád hudbu. „Je fanouškem Karla Gotta a má rád i písně Waldemara Matušky. Jejich poslech si užívá, tleská a vždy je oba kluci neomylně poznají," popisuje záliby Jarouška i jeho brášky maminka.

Jaroušek má také rád všechno, co se točí a blýská. Hraje si třeba s větrníky a rád pouští prasátka na zeď. „Jaroušek je autista a je velmi neposedný, takže je nutné mít ho neustále pod dozorem. Naučili jsme ho i jezdit na lopedu, který byl upravený také pro autistické dítě. Brždění se nám však stále nedaří Jarouškovi vysvětlit," říká s úsměvem žena z Ostravy.

Kvůli Jarouškově neposednosti je pro jejich maminku péče o oba chlapce neposedného nezbedu i o jeho nechodícího brášku komplikovaná. Proto se Deník ve spolupráci s Nadačním fondem Šťastná hvězda rozhodl uspořádat velký Kabelkový veletrh Deníku, jehož výtěžek věnuje na speciální měsíční léčbu handicapovaného Vašíka.

Díky lázeňské terapii by mohl začít chodit a ulehčil by tak sobě i svým rodičům. Své nepotřebné, ale stále ještě nositelné kabelky můžete nosit do všech regionálních redakcí i na sběrná místa v kraji. V pátek 10. října se můžete zúčastnit charitativní akce Kabelkový veletrh Deníku v ostravské ČEZ Aréně, kde se všechny sesbírané tašky budou od 14 hodin prodávat za symbolické ceny, včetně těch kousků, které nám darují významné osobnosti z celého regionu.