„Je to pro další osud Pokladu zcela zásadní posun. Důležité bylo, že nám celou situaci přišel na zastupitelstvo vysvětlit i zástupce města,“ řekl po hlasování starosta Poruby Petr Mihálik, který dal kácení stromů zelenou stejně jako všichni ostatní přítomní zastupitelé.

„Zastupitelé Poruby dali najevo, že je pro ně dostavba Pokladu zásadní. Jsem pozitivně překvapena, že to dopadlo tak stoprocentně dobře,“ vyjádřila se předkladatelka návrhu – místostarostka Poruby Zuzana Bajgarová.

Nyní je tedy karta na straně města Ostravy, které by mělo ještě letos vyhlásit novou soutěž na dokončení rekonstrukce Pokladu, stejně jako na vybudování dvou parkovacích objektů v zadní části za kulturním domem. Pokácené stromy nahradí nová zeleň a dojde i k celkovým úpravám okolního parku.

100 % PRO. Ač je kácení vždy velmi citlivé téma, porubští zastupitelé ho nakonec v lokalitě DK Poklad podpořili jednomyslně. Dali tím symbolickou zelenou dokončení rekonstrukce kulturáku a výstavbě parkovacích domů.Zdroj: Deník/Martin Pleva
100 % PRO. Ač je kácení vždy velmi citlivé téma, porubští zastupitelé ho nakonec v lokalitě DK Poklad podpořili jednomyslně. Dali tím symbolickou zelenou dokončení rekonstrukce kulturáku a výstavbě parkovacích domů. Foto: Deník/Martin Pleva

Další informace k projektu přineseme v pátečním vydání Deníku.

Vládní návštěva Moravskoslezského kraje, 25. dubna 2018 - zastávka v Gutech, u místa kde vyhořel Kostel Božího Těla. Premiéra Andreje Babiše a ministry společně s hejtmanem Ivo Vondrákem doprovázela i starostka Třince Věra Palkovská.
Vládní návštěva v kraji skončila. Kam Babiš s ministry zamířil? Podívejte se!
Ilustrační foto.
Muž v Ostravě vytáhl nůž na strážníka, předtím napadl řidiče