Lídr kandidátky sociální demokracie v ostravském okrese pro krajské volby na podzim 2020 je opět plný entusiasmu a odhodlání. „Když dostanu možnost, budu se snažit pokračovat v tom, co jsem pro kraj i město už odvedl. Kraj musí nabízet nové studijní obory a více pracovních míst s přidanou hodnotou,“ uvedl někdejší ostravský primátor.

Už nedávná debata všech žijících polistopadových primátorů moravskoslezské metropole ukázala, že má stále dokonalý přehled a dokáže věci pojmenovat pravým jménem. 63letý politik má být zárukou návratu světlých časů do ostravské sociální demokracie, která se v posledních letech zmítala ve velkých problémech a lepila se na ni jedna kauza za druhou.

Situace a propad strany zašly dokonce tak daleko, že vedení ČSSD rozhodlo o zrušení sedmnácti z šestadvaceti místních buněk, čímž se strana zbavila přibližně tří set členů, a to včetně okresní předsedkyně Jany Vajdíkové. Právě ta zpochybnila regulérnost konference, která nyní do čelných pozic poslala Petra Kajnara.

„Považujeme konferenci, pokud se vůbec uskutečnila, za neplatnou. Tři sta členů, což je většina ostravské organizace, nebyla vůbec seznámena s tím, co se děje, a nikdo na konferenci nebyl pozván,“ řekla médiím Vajdíková s tím, že zmíněným členům ze zrušených buněk zanikne členství ve straně až k 20. prosinci, a tedy měli být na konferenci přizváni.