Den otevřených dveří v DPO

Ostravský dopravní podnik zve na zítřejší den otevřených dveří, který se od 9 do 16 hodin uskuteční v areálu vozovny a garáží v Porubě. Návštěvníky čekají exkurze v dílnách, výstava vozidel a techniky a rovněž vyhlídkové jízdy historickými tramvajemi po Porubě a do Zátiší, které jsou na programu každou hodinu. 

Venkovské Trojhalí s dobrotami

Pod názvem Venkovské Trojhalí se o tomto víkendu, od zítřka do neděle, vždy od 10 do 18 hodin, uskuteční v Trojhalí (vedle Nové Karoliny v Ostravě) akce pro celou rodinu provoněná slámou. Zájemci na ní mohou zhlédnout výstavu traktorů, kombajnů a spousty hospodářských zvířat.

Součástí výstavy budou zábavné hry pro děti, ale také dobré jídlo a pití, k dobré pohodě zahraje i cimbálová muzika a k vidění bude dokonce i slepičí fotbal. Vstup je volný. ¨

RunTour v Dolní oblasti

Pokud rádi běháte, můžete se přihlásit do závodu RunTour, který se uskuteční zítra v Ostravě. Na úplné začátečníky čeká trať dlouhá pět kilometrů, pro ty náročnější potom deset kilometrů. A k tomu dva dětské závody, které běžeckému dni dodávají unikátní rodinnou atmosféru. Trať povede industriálním prostředím Dolní oblasti Vítkovic. Přihlásit se mohou i kolektivy, a to na e-mailové adrese info@run-tour.cz. 

V Dolní Lomné se točí MuzzikantiZítra a v neděli bude Dolní Lomná patřit folklorním souborům. Národopisný areál Matice slezské totiž bude hostit Slezské dny. Nedělní odpoledne se pak ponese ve filmovém duchu, protože se zde budou natáčet scény z připravovaného snímku Muzzikanti. V rámci Slezských dnů se bude konat i 37. ročník dálkového pochodu Mánesova stezka. Účastníci mohou startovat ze Stříteže, Třince, Návsí a Mostů u Jablunkova. 

Krmáš a vojenské opevnění

Tradiční krmáš si město Hlučín i jeho obyvatelé užijí tento víkend vždy od 14 hodin naplno u Hlučínského jezera. V programu vystoupí Zdeněk Krásný, kapela Faul, zpěvačka Elis a revival populární skupiny Kabát s vtipným názvem Vaťák. Hlavní hudební hvězidou bude Rock&roll band Marcela Woodmana. Děti si slavnost vychutnají nejenom u stánků s dobrotami, ale také na oblíbených atrakcích.

V městské části Darkovičky bude po oba víkendové dny pro zájemce připravena Opevněná hranice 2016. Areál čs. vojenského opevnění nabídne zájemcům v sobotu od 10 a v neděli od 14 hodin nejenom prohlídky srubů, ale také jízdy vojenskou technikou. Účastníci akce se sejdou u pěchotního srubu Jaroš.

Fajne léto zavítá do mlýna

Zítřek bude na Novojičínsku patřit řadě akcí. Vodní mlýn Wesselsky v Loučkách u Oder bude od 14 do 18 hodin zastávkou tradiční akce Fajne léto. Návštěvníci se mohou těšit na loutkohereckou pohádku divadelního souboru Štěkadlo O kohoutkovi a slepičce, vystoupí taneční studio Tany tany s poetickým tancem rusalek, společnost Arcus odehraje Loupežnickou pohádku aneb Jak mlynář Vincek loupežníky ze mlýna vyhnal. V 16.30 hodin začne koncert opavského umělce Jiřího Bosáka v projektu Dobrozdání a ve stejný čas začne promítání pohádky Čertova skála aneb O lakomém mlynáři režiséra Pavla Vaňáska, která se ve mlýně natáčela. Děti si budou moci užít další zábavné i sportovní aktivity a tematicky zaměřené soutěže, chybět nebudou ani odměny či ukázka řemesel s možností vyzkoušení některých z nich. Zajištěno budou také občerstvení a komentované prohlídky mlýna. (sim)

Bruslit se dá už od září

Ačkoliv venku ještě panuje letní počasí s teplotami nad dvacet stupňů Celsia, ve Studénce se připravují na nadcházející chladnější období. Od 1. září je plně v provozu umělá ledová plocha na místním zimním stadionu, přičemž milovníci bruslení si ji mohou zarezervovat už nyní. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách www.sak-studenka.cz, a to v sekci Umělá ledová plocha. 

Pod Trúbou se bude vařit guláš

Gulášové slavnosti aneb Gulajšová šou ve Štramberku. Tak zní název gurmánské akce, jež se uskuteční zítra na fotbalovém hřišti Bařiny ve Štramberku. Ve druhém ročníku soutěže se kuchtíci s vařečkou v ruce utkají v kategorii o nejlépe a nejchutněji uvařený guláš z čehokoliv, přičemž s vařením pokrmů začnou úderem 9. hodiny. Po degustaci a ohodnocením jednotlivých jídel bude ve 14.45 hodin následovat slavnostní vyhlášení vítězů.

Odpolední program nabídne také zápas staré gardy ve fotbale a celá akce vyvrcholí v 18 hodin letní zábavou s bigbítovou kapelou K.I.S. ze sousední Kopřivnice.

Radegast den 

Radegast den, velká oslava piva Radegast, vypukne zítra v areálu pivovaru v Nošovicích. Hlavním tématem 14. ročníku bude správné čepování. Návštěvníci se mohou těšit i na koncerty známých kapel MIG 21, Waťák (Kabát revival), Horkýže Slíže, Citron + Tanja a Divokej Bill.

Jako první se na pódiu v 11.30 hodin představí David Stypka. Následovat bude vystoupení vítěze Radegast líhně BLANT. Součástí akce bude i bohatý doprovodný program. (sru)