Od 16.30 připravili ve čtvrtek Mikulášskou dílnu pro děti v Galerii výtvarného umění-Domě umění v Ostravě. Děti tak budou moci oslavit sv. Mikuláše výtvarným tvořením. Budou pro ně připraveny dobroty i zábavný program. Vstupné je zdarma. Pro děti od 6 do 10 let bez doprovodu dospělé osoby je potřebná rezervace na e-mailu: sedlakova@gvuo.cz, případně telefonicky u Jany Sedlákové na telefonu: +420 734 437 181.

Mikuláš a čertí škola V Akordu

Velká mikulášská pohádka s písničkami a nadílkou je pro děti připravena na sobotu 7. prosince od 10 hodin do DK Akord v Ostravě-Zábřehu (vstupné pro děti, nadílka je v ceně, je za 150 korun), dospělí návštěvníci zaplatí 90 korun.

Pekelná prohlídka v Landek Parku

Pekelnou „nadílku“ nabídne Landek Park v Petřkovicích v sobotu 7. prosince od 10 do 18 hodin. Moc pekelná bude návštěvníky pronásledovat po celou prohlídku.

„Hodné děti nemusí mít strach a ty zlobivé se mohou vykoupit ze svých hříchů. Čerti totiž přesně vědí, kdo neposlouchá maminku, nedělá úkoly, nejí zeleninu a podobně,“ zve rodiny s dětmi ředitel Landek Parku Lumír Plac. Průvodci v tradičních hornických krojích se s návštěvníky vydají napříč historií těžby uhlí a jejich naučný výklad bude okořeněný trochou toho čertovského strašení.

Ilustrační foto.

Na konci pekelného dolu však čeká spása. Mikuláš spolu s andělem budou připraveni se sladkou odměnou pro každé dítě, které přednese básničku nebo zazpívá písničku. Vstupné bude k dispozici na místě nebo výhodně v předprodeji na stránkách Dolních Vítkovic. (Vstupné pro dospělé je 130 korun, zvýhodněné pro děti, studenty a seniory bude stát 82 korun, rodina se dvěma dospělými a dvěma až třemi dětmi zaplatí 360 korun).

Čertovské odpoledne na Skalce

Skalka family park připravil na sobotu 7. prosince čertovské odpoledne. Od 14.30 do 16 hodin se uskuteční Čertovská dílna, od 15 do 16 hodin Čertovské soutěže a od 17 hodin přijde na řadu Mikulášská nadílka. Vstupné je k zakoupení v bistru.

Pro děti od 3 let stojí 50 korun jako samostatný vstup na akci, kdo zvolí vstup za 250 korun, může se těšit na balíček zimních atrakcí. Mikulášský balíček je zahrnut v ceně obou vstupů.