„Spoustu vody na koupání máme pár kroků, stín dává slunečník nebo přístřešek, v ledničce se chladí piva, pořídili jsme si i malý bazének,“ popisují kamarádi, jež se v dubnu odstěhovali dočasně ze svých domácností.

V obytném přívěsu s veškerým komfortem žijí od konce dubna u vody v okolí moravskoslezské metropole. Odkud to Olda živící se v oblasti dopravy i Česťa zaměstnaný u obecních služeb mají oba v dojezdové vzdálenosti do práce.

„Splnili jsme si sen sehnali karavan a vegetíme v přírodě,“ tvrdili kamarádi. Ti své bydlení vybavili pod turistickým přístřeškem také mikrovlnnou a horkovzdušnou troubou, pračkou či televizí. Prostě jako doma, ale zároveň i venku.

„Chystali jsme se na to už vloni, jenže to nevyšlo. Letos si užíváme vody, sluníčka, klidu a pohody… Na nervy si moc nelezeme, vždyť se známe pětatřicet let,“ smáli se Olda s Česťou, kteří mívají často návštěvy příbuzných a kamarádů. U vody plánují zůstat přinejmenším do konce léta. „Když bude přát příroda, tak klidně až do října. Zařídili jsme se tak, že nám nic moc nechybí,“ uzavírají kamarádi. Navíc jejich novému životnímu stylu zatím docela přeje i to počasí.