V pátek 17. června pár minut po půlnoci zaznamenal strážník obsluhující kamerový systém na zastávce Elektra v Moravské Ostravě podezřelé chování mladého muže. Ten „kroužil“ kolem 58letého muže na lavičce, kterého zmohla únava a při čekání na tramvaj na lavičce usnul.

Ve chvíli, kdy byl později zjištěný dvacetilletý zlodějíček přesvědčen o tvrdosti spánku poškozeného, odcizil mu batoh, který měl položen vedle sebe pod levou rukou.

Vzhledem k tomu, že počínání zlodějíčka nebylo až tak obratné, poškozený se probudil a pokusil se zloděje zastavit. Jakmile však zloděj zaznamenal probuzení poškozeného, začal z místa utíkat směrem k ulici Jurečkova.

Netušil však, že byl po dobu krádeže i svého útěku monitorován kamerami. Strážník obsluhující kamery tak předal nejblíže situovaným hlídkám nejen detailní popis pachatele, ale i trasu, po které se pohyboval při útěku z místa činu.

„Díky všímavost strážníka obsluhujícího kamerový systém a rychlé reakce zasahujících hlídek byl zloděj dopaden během krátké chvíle na nedaleké zastávce Karolina. Pachatele krádeže si na místě převzali kolegové z Policie České republiky,“ informoval mluvčí městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Od začátku letošního roku bylo díky kamerovému systému zadrženo již 17 pachatelů trestných činů, přičemž v 8 případech se jednalo o pachatele, kteří okradli spícího na zastávce.