Její slova zazněla v nejednom článku či v dalších zpravodajských relacích. V pondělí se ale žena hasičům veřejně omluvila. Uznala, že byla ještě pod silným vlivem emocí z traumatu, které tak otřesné svědectví způsobilo. "Chtěla bych se OMLUVIT všem hasičům kteří zasahovali v našem domě .Po shlédnutí jednoho videa jsem si uvědomila že jsem se strašně zmýlila a svou chybu přiznávám .Mrzí mě že jsem se nechala strhnout emocemi ve vypjaté a traumatizující situaci a realitu jsem vnímala jinak než byla.Hasičiský zásah byl profesionální a díky vašemu rychlemu zásahu to nedopadlo hůře.Prijměte ještě jednou mou VELKOU OMLUVU…Veřejná omluva bude i dnes na ČT. Máte velmi těžkou nezáviděníhodnou práci," zveřejnila žena po 17. hodině na facebooku Bohumín Bohumíňáků. 

Omluva hasičům na facebooku Bohumín Bohumíňáků.Zdroj: facebook.com/Bohumín Bohumíňáků

Bohumínští radní v čele se starostou Bohumína Petrem Víchou v pondělí oficiálně vyjádřili za město upřímnou soustrast rodinám, kterým zahynuli při sobotním požáru jejich blízcí. Na znamení smutku vyvěsili před radnicí městskou vlajku na půl žerdi. "Dopoledne se na radnici v Bohumíně sešla pracovní skupina k tragickému požáru, řešili se hlavně technické záležitosti k dalšímu chodu domu a otázka pomoci, ač již psychosomatické či hmotné," uvedla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. 

KRIZOVÉ CENTRUM

Krizové centrum, které město ještě v neděli zřídilo improvizovaně v místním stacionáři Salome pro obyvatele domu zasaženého požárem, se v pondělí přesunulo do budovy B bohumínské radnice (Masarykova 225), do kanceláře č. 101. V provozu je speciální krizová linka - 731 531 731 pro nájemníky z poškozeného domu. "Prosíme, aby ji veřejnost využívala pouze v případě nouze, a ne k nabídkám pomoci," upozorňuje tisková mluvčí. Veskeré další potřebné informace ze strany města najdou lidé na webu bohumínské radnice mesto-bohumin.cz.

Požár výškového domu, 8. srpna 2020 V Bohumíně.
Lidé hořeli a skákali ven, popsala svědkyně tragický požár v Bohumíně
Panelový dům ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně. Šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček na tiskové konferenci.
Šéf hasičů Vlček: Nafouknutí matrace není otázka sekund