Základy a podzemní parkoviště dominantního obchodně-zábavního centra na Karolině jsou téměř hotovy. Už v září by se navíc měla obnovit výstavba administrativního komplexu Nová Karolina Park. Vyrůstat začne také objekt určený pro bydlení.

Aktuální stav ostře sledované stavby přiblížili v závěru uplynulého týdne ostravskému magistrátu zástupci společnosti Multi Development. Na radnici se k pravidelné schůzce sešli po prázdninové pauze.

V létě se stavělo


Staveniště ale během léta přestávku očividně nemělo. Díky dobrému počasí se podařilo téměř zcela dohnat dvoutýdenní skluz v harmonogramu, který stavba nabrala na jaře kvůli vytrvalým dešťům.

„To znamená, že investor v současné době plní termíny vyplývající z dodatku našich vzájemných smluv, což je dobrá zpráva. Na Karolinu jsou totiž navázány stovky pracovních míst přímo na staveništi a tisíce v subdodavatelských firmách, které jsou nejen v našem městě a kraji,“ vyjádřil se náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Stovky milionů i lidí


Měsíčně je na této stavbě investováno sto padesát milionů korun. Každodenně tam pracuje bezmála čtyři sta lidí. Do konce tohoto roku by se měla hodnota investic dostat k jedné miliardě korun. Příští rok by pak počet dělníků na Karolině mohl stoupnout až ke čtyřem tisícům.

Stavba Nové Karoliny byla po pauze vynucené hospodářskou krizí obnovena letos v březnu. Celá první etapa má být podle upraveného harmonogramu dokončena na jaře roku 2012. Podle původních plánů by se přitom měla otevírat už letos na jaře.

Obří obchodně-zábavní centrum staví jako investor společnost Multi Development, kancelářský objekt by měla znovu rozjet společnost PasserInvest Group. Dům se zhruba dvěma sty byty vzala na svá bedra dodavatelská firma celé stavby – Gemo Olomouc.

Do výstavby Karoliny je zainteresováno i samotné město Ostrava, které se podílí na infrastruktuře či proměně historického Dvojhalí na „zastřešené centrum“ celé lokality, které by mělo žít kulturními a dalšími akcemi.

Všechny články o výstavbě moderního centra Ostravy ČTĚTE ZDE!