Kasárna dostala před časem obec od státu zdarma. Nyní jí krajští zastupitelé schválili více než půlmilionovou dotaci na zpracování studie, která by měla pro radní připravit několik variant využití areálu.

„Mohly by tam vzniknout například nové ubytovací kapacity, zájem o ubytování totiž s přílivem investorů do nedaleké zóny v Mošnově poroste,“ řekl starosta Staré Vsi Dalibor Dvořák. Radní nechtějí areál prodat, ideální by podle nich bylo jeho společné využívání s případným investorem. V nejbližší době je v plánu vybudování silnice, která areál spojí s centrem obce.

Hlavním objektem areálu je takzvaný monoblok, postavený v roce 1988, který sloužil jako ubytovna pro tři sta vojáků. S ním sousedí další budovy a pozemky. Areál má i samostatné přípojky energií a vlastní čističku odpadních vod. Přibližně půlmilionovou dotaci na studii pro oživení nevyužívaných objektů získal také Frenštát pod Radhoštěm, který chce přestavět původní textilní továrnu a další průmyslové objekty mezi akvacentrem a kempem na víceúčelový areál pro relaxaci a volný čas.

O dotaci na obnovu takzvaných brownfields žádali také radní Frýdku-Místku, příspěvek od kraje ale nedostali. Podle některých zastupitelů ČSSD byla hlavním důvodem politická diskriminace, protože ve vedení města jsou i zástupci komunistů. Krajští radní upřesnili, že podporu dostala jen území s vyřešenými vlastnickými vztahy.