Velmi oblíbený je návštěvnický okruh po výrobní hale Marlenky, během pivovarnických slavností je nával například i v Ostravaru či Radegastu. A brzy se do zástupu regionálních potravinářských firem, které své zázemí zpřístupňují lidem, přidá i Kofola. 

Firma dlouhodobě plánuje přesunout své sídlo z Poruby do stále se vzmáhajících Dolních Vítkovic. A nemalou část několikapatrové budovy Nových koupelen vedle Nohavicovy Heligonky – brzy i s prosklenou nástavbou – zpřístupnit lidem. 

Podívejte se na legendární reklamu… nene, já už ho vidím…

| Video: Youtube

Vloni dostala Kofola ránu do zad, když jí nevyšla žádost o dotaci z evropských fondů a záměr sídla s muzeem odložila. Nyní se jí však podařilo zajistit náhradní financování. Stavba může začít!

DVOULETÝ PLÁN

„Oživení budovy Nových koupelen by nebylo možné realizovat bez podpory Evropské unie, respektive Ministerstva pro místní rozvoj. Vzhledem k tomu, že jde o přestavbu památkově chráněné budovy, jejíž revitalizace nese značné náklady, těší nás, že se nám podařilo na realizaci projektu získat dotaci Integrovaného regionálního operačního programu MMR ČR,“ řekla Deníku PR specialistka Kofoly Jana Ptačinská Jirátová. 

Kofola chce začít s přestavbou ještě v první polovině letošního roku, neboť všechny přípravné fáze a povolení má zdárně vyřízené. Nové sídlo a muzeum by chtěla mít připravené pro své zaměstnance i návštěvníky nejpozději do roku 2022.

„Aktuálně je vypsaná veřejná soutěž na zhotovitele, další podrobnosti budou tedy jasnější až po jejím ukončení. Celkové náklady budou zřejmé až po zpřesnění zhotovitelem,“ sdělila Ptačinská Jirátová.

PODLE NOTIČEK JOSEFA PLESKOTA

Největší proměna budovu čeká při výstavbě prosklené nadstřešní části, v níž by mohl být i bar a restaurace. Novou obálku budovy, nikoliv však interiér, navrhl dvorní architekt Dolních Vítkovic Josef Pleskot.

„Takto brzy skutečně bude vypadat sídlo Kofoly,“ potvrdil Pleskot. 

Radost z dalšího rozvoje areálu a příchodu soukromého investora má i šéf Dolních Vítkovic Petr Koudela.

„Vítáme každý další impuls. Už nyní uvažujeme, jakým způsobem můžeme propojit své návštěvnické okruhy,“ uvedl Koudela a na mysli měl vedle Kofoly i Národní zemědělské muzeum, které se otevře už letos na jaře. 

Podívejte se na legendární reklamu… Dá Ondra Nadě napít?

| Video: Youtube

Ostatně 3D model rozvoje Dolních Vítkovic si mohou lidé sami prohlédnout v Gongu při vstupu do Milan Dobeš Musea.

„Společným cílem Kofoly a Dolních Vítkovic je revitalizovat budovu Nových koupelen a vytvořit v ní moderní sídlo společnosti Kofola, které bude obohaceno o unikátní návštěvnickou stezku. Díky ní se budou moci návštěvníci seznámit nejen s historií Kofoly, poznat firemní kulturu této společnosti, ale projít si i netradiční zážitkovou trasu,“ shrnula Ptačinská Jirátová, co v revitalizované budově vznikne. 

close NOVÉ KOUPELNY jsou jednou z mála nevyužitých a nezrekonstruovaných budov v areálu Dolních Vítkovic. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in