Zatímco u Slezskoostravského hradu už panuje čilý ruch, kempy Chill Village a Tent Inn naproti festivalovému areálu přes Místeckou ulici ještě zejí prázdnotou a kempaři se do nich začnou sjíždět až během dneška.

V uplynulých dnech obsadili poslední z osmdesáti vybavených stanů v kempu Chill Village. Některé jsou pro dva nebo pro tři, do jiných se vejde až pět lidí. „Ne všichni ale jezdí po pěti a na všechny dny. Máme zde i páry, kteří si pronajmou stan pro sebe, a návštěvníky, kteří dorazí třeba na dva dny,“ popisuje šéfka kempu Chill Village Alexandra Karfiková.

Příprava areálu na festival Colours of Ostrava, 17. července 2023, Ostrava.
VIDEO: V Ostravě vyrostlo městečko Colours, podívejte se

Stany obsahují nafouknuté matrace, stolek, kobereček, věšák, povlečení a polštář, dokoupit lze deku. Využít se dá za příplatek bezpečnostní skříňka nebo lze dokoupit parkování. Součástí kempu je nonstop recepce, toalety a sprchy.

„Oplocený kemp hlídá ostraha, samotní kempaři jsou jen přiměřeně pod vlivem a nikdy s nimi nejsou problémy,“ popisuje letité zkušenosti s návštěvníky Colours of Ostrava Karfiková, která kemp v uplynulých dnech provozovala také pro návštěvníky festivalu Beats for Love.

Kemp nedalo areálu Colours of Ostrava - Chill Village, 18. července 2023, Ostrava.Kemp nedalo areálu Colours of Ostrava - Chill Village, 18. července 2023, Ostrava.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Návštěvníci mají vyšší a vyšší požadavky na ubytování a strávení času na festivalu, v minulých letech jsme proto možnosti kempů vylepšili,“ říká výkonná ředitelka festivalu Petra Řezníčková. Nepřekvapí tak, že ceny se pohybují od pětistovky za rozložení vlastního stanu, přes několik tisíc za stan pro tři až po čtrnáct tisíc korun za velkostany.

Překvapení pro marodku

Nedaleko odtahového parkoviště je ještě třetí kemp určený výhradně pro ZTP návštěvníky. Největší kapacity ale nabízí kemp u Slezskoostravského hradu, kam se začali milovníci hudby sjíždět už včera. Mezi prvními, kteří zde rozložili stan, byly kamarádky Ivana s Adélou z Podkrkonoší.

Prezident Petr Pavel v Ostravě při návštěva City Campusu Ostravské univerzity, březen 2023.
Prezident Petr Pavel opět navštíví Ostravu. Vystoupí na festivalu Colours

„Na Colours jsme spolu podruhé. Původně s námi měla jet ještě jedna holčina, Lucie však má poraněnou nohu, takže ji máme sebou alespoň na fotce, aby věděla, že jsme ji nezradily. Vezmeme ji všude s sebou. Máme v plánu poslat jí fotku od brány,“ popsaly dívky milé gesto.

Stan v kempu rozložily na stejném místě v malém borovém háji jako v minulém roce. „Letos jsme ale přijely už dřív, aby nám místo nikdo nevyfoukl, navíc nechceme přijít o slavnostní zahájení jako loni,“ řekly dívky, které se nejvíce těší na Macklemorea (Ivana), respektive OneRepublic (Adéla).

Stanové městečko Colours of Ostrava - Slezskoostravský hrad, 18. července 2023, Ostrava. (zleva) slečna Adéla a Ivana skládají stan.Stanové městečko Colours of Ostrava - Slezskoostravský hrad, 18. července 2023, Ostrava - (zleva) slečny Adéla a Ivana skládají stan.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Z festivalů obrážejí výhradně Colours. „Loni po maturitě jsme chtěly něco zažít, proto jsme se rozhodly, že pojedeme na Colours, protože se o festivalu hodně mluvilo. Líbilo se nám tu a festival předčil naše očekávání, proto jsme zpět. Asi z toho uděláme tradici,“ plánují dívky, které v mezičase naposlouchávají všechny možné oznámené kapely a zpěváky.

Kolik stojí kempy pro Colours of Ostrava
- vstupenka do kempu (Sl. hrad): 450 korun
- místo pro stan (Sl. hrad): 500 korun
- vybavený stan pro 5 osob (u areálu): 13990 korun
- vybavený stan pro 5 osob (u areálu) + parkování: 14990 korun
- stan pro 2 osoby s karimatkami (u areálu): 2990 korun
- stan pro 2-3 osoby s karimatkami (u areálu): 3990 korun
- zatemněný stan pro 2 osoby s karimatkami (u areálu): 3490 korun
- zatemněný stan pro 2-3 osoby s karimatkami (u areálu): 4490 korun
- parkování u kempu (u areálu): 1500 korun
- bezpečnostní skříňka: 750 korun
- připravená nafukovací matrace pro 2 osoby: 725 korun