„Nenasadili jsme hned na začátek úplnou pecku, nebyli jsme si jisti, jestli se lidem bude hned tak brzy po uvolnění opatření chtít jít na film,“ informoval Jindřich Müller. Ten je s Jiřím Adamcem spolumajitelem polaneckého biografu Retrostrar a právě on v úterý večer obsluhoval promítačku v kabině. Z personálu byla přítomna už jen kolegyně v pokladně.

Na plátně se objevila nová česká komedie v hlavních rolích s Lucií Žáčkovou, Ivanou Chýlkovou a Jiřím Langmajerem pojmenovaná Chlap na střídačku. Na střídačku ostatně seděli i diváci. Pravidla pro předcházení čínské nákaze totiž dovolovala obsadit liché řady a sudé nechat volné. I jednotlivce, případně dvojice v řadě, oddělilo vždy jedno prázdné sedadlo.

Retrostar byl zřízen s kapacitou dvou set diváků, ale do kina nyní může v tuzemsku kvůli hygienickým opatřením maximálně stovka lidí. „U nás, když vynecháme každou druhou řadu a část sedadel, to dělalo nakonec šedesát míst. Takže třicítka na první promítání nebyla až tak špatná,“ podotkl Müller. Samozřejmě nemohl nikdo nic svého popíjet ani chroupat.

„Před nouzovým stavem jsme naposledy hráli první úterý v březnu. Pak už nic… Nestihli jsme například české Vlastníky, což je taková trošku artová záležitost. Tak je nabídneme divákům tento měsíc, v úterý 26. května, kdy budeme v pět večer promítat pro seniory a v sedm pro ostatní,“ dodal Müller. Předtím uvedou v úterý 19. května francouzské drama Výjimeční. Biograf stanovil stabilně jako promítací den právě úterky.

„Diváci si nachází cestu i do takto malého kina, byť není vybaveno digitálním šílenstvím jako velké multiplexy, a novinky dostává se zpožděním. Navštěvuje nás mnoho lidí právě proto, že jinde nestíhá premiéry,“ doplnil spoluprovozovatel Retrostaru, kde se dá spolehnout, že za lístek nedá nikdo přes stovku…