Klaus ve čtvrtek podal Romanovi svou rezignaci s účinností k dnešnímu dni. „Důvodem jsou naše rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně," napsal Klaus v dopise. Podrobnější být nechtěl, chce prý odejít slušně. Klaus uvedl, že na správní radě Romanovi navrhoval, že mu vrátí veškeré sponzorské dary a škola by dále fungovala bez jeho vlivu, což Roman odmítl.

Co dál?

„Šok to pro mě je, ale věděla jsem to dopředu, probíhaly různé debaty i s ředitelem Nového PORG. Věděla jsem, že jsou spory mezi panem ředitelem Klausem a Romanem. Možná, že ty spory se táhly déle, než si dovedeme představit," řekla serveru Týden.cz ředitelka PORG Libeň Andrea Výšková.

„Zatím nic nemám, pojedu na hory a budu přemýšlet, co dál," řekl Klaus mladší ČTK ohledně svého dalšího profesního směřování. Dostal nabídku vést seminář na pražském Gymnáziu Jana Keplera, chce také vydat další učebnici matematiky. Zároveň uvedl, že by nemusel zůstávat jen u školství. Vedením gymnázia se 150 zaměstnanci a ročním obratem 100 milionů korun získal i manažerské zkušenosti, dodal.

První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998.