Z exotické dovolené se lidé vrátili o bezmála dva dny později. „Příště si zaplatím dovolenou jen na čtyři dny a zbytek budu mít zdarma, protože cestovka nás třeba nebude schopna tak jako teď vypravit včas zpět domů.“

S úsměvem na rtech a dávkou nadsázky k tomu hodnotil o bezmála dva dny prodloužený pobyt na tuniském ostrově Djerba Jiří Deml z Luhačovic.

Spolu s dalšími dvaasedmdesáti klienty Sunny Days přistál v pondělí krátce před jedenáctou hodinou dopolední v Mošnově. Přiletěli na křídlech náhradně domluveného přepravce, slovenských aerolinek Seagle Air.

Lidé byli příjemně naladěni

Většina lidí byla stejně jako on naladěna pozitivně. „Příjemně jsme si prodloužili pobyt na sluníčku u moře,“ poznamenal například Pavel Stehlík z Opavy.

Přesto si ale všichni užili nemálo komplikací. „Informovanost o problému s odletem byla špatná, dlouhé čekání na letišti bylo útrpné. Už jsme ale naštěstí doma,“ dodal Stehlík.

„Musel jsem sám telefonovat, kde se dalo, protože delegáti na místě přes veškerou snahu nic nevěděli. Naštěstí mám známého na Mošnově, takže jsem pak věděl o problému více než oni,“ přidal se Karel Doubrava z Ostravy, který měl být v době přistání na ostravském letišti už dávno zpět v práci.

Problémy s opožděným návratem do zaměstnání ale bude muset ze všech turistů snad nejsložitěji řešit Tibor Filippi ze Žiliny. Mladý Slovák totiž pracuje až ve finských Helsinkách.

„Propásl jsem letadlo z Vídně. Musím teď nejprve domů do Žiliny a pak na letadlo do práce. Snad mi cestovka uhradí náklady, které mi jejích vinou vznikly,“ uvedl Filippi.

Komplikace už prý postihly odlet

Jak dále podotkl, už let na dovolenou se neobešel bez zpoždění a komplikací. Čas samotného odletu se pak podle něj posouval celkem šestkrát. Všichni museli být stále ve střehu.

„Sice jsme si užili trochu moře navíc, bylo o nás i dobře postaráno, ale ani jsme nemohli pořádně spát, jak se nevědělo, kdy nakonec odletíme. Ta cestovka to úplně pohnojila, s ní už nepoletíme nikdy,“ dodal ještě slovenský turista.

Co způsobilo komplikace s odletem? Podle dostupných informací šlo o organizační problém se zajištěním letadla pro cestující. Bližší podrobnosti z pražské centrály Sunny Days se dosud nepodařilo získat.

U ostravské pobočky Sunny Days byl v pondělí klid - čtěte zde.