Nejen kulturní centrum, ale i kavárna Heiwa nově obsadily prostory klubu v Ostravě. „Nejsme jen česko-japonským centrem, ale i kavárnou Heiwa. Návštěvníci zde nenajdou náhražky produktů z Číny nebo Koreje,“ vysvětluje předseda kulturního centra Jan Kudla. Projekt ale nevytvářeli za účelem výdělku, a proto jsou všechny produkty bez marže. Náklady zde pokrývají buď z vlastní kapsy nebo z dostupných dotací.

Čepování japonského piva

Pokud už někdo v Japonsku byl a zachutnalo mu tradiční pivo Asahi, může v blízké době ochutnat jedno i zde.

„Pokud přijdou návštěvníci jen do kavárny, mohou ochutnat cokoli, ať už nápoje nebo japonské pochutiny. Čepovat se bude i japonské pivo Asahi, čímž se kavárna stane jednou ze dvou provozoven, kde se toto tradiční pivo čepuje,“ říká Jan Kudla.

Workshopy a kurzy japonštiny

Kromě kavárny je k dispozici i sál, ve kterém se budou konat přednášky, workshopy nebo kurzy japonštiny. Jedna z dílen bude zaměřená na tradiční přípravu japonského čaje, jiná na oblékání kimon.

„Jsme hrdými majiteli největší sbírky kimon ve střední Evropě. Vlastníme jich kolem 120. Oblékání kimon bude probíhat pravděpodobně každý měsíc v kinosálu,“ vzkazuje předseda centra.

Do Česko-japonského kulturního centra mohou zavítat i ti, kteří se do Japonska chystají. Návštěvníkům zde poradí, jak při takové dovolené ušetřit a co navštívit. Podle Kudly může vyjít čtrnáctidenní cesta do Japonska na 35 tisíc korun, vše ale záleží na ceně letenky.