Podle jeho provozovatele Marcela „Palce“ Palovčíka je Barrák zachráněný na 107 procent.

„Na portálu HitHit se podařilo získat 400 tisíc potřebných k tomu, abychom nemuseli od června skončit, a ještě 28 550 korun navrch. Moc mne překvapuje ta vlna solidarity a vzepětí, jsem rád, že vám není osud klubu lhostejný, je to důkaz, že o náš program stojíte, že ho je pro koho dělat,“ uvádí.

Barrák má za sebou existenční trable kvůli organizátorovi festivalu RockHeart 2019 v Moravském Krumlově. „Martin Janíček si nechal všechny tržby a vypařil se. Já tam zajišťoval stánkový prodej a měl povinnost vyplatit stánkaře. Abych neskončil v exekuci, dával jsem jim všecky peníze a neměl na nájem,“ líčí Marcel. Ten od brněnské kriminálky zatím nemá zprávy, jak vyšetřování podvodu pokračuje.

V koronové době je samozřejmě v klubu zavřeno a provoz se tady obnovuje první červnový pátek.

„Byl koncert… a podle tržeb žádná velká sláva,“ tvrdí provozovatel s tím, že podobnou situaci zažívají podobné podniky i v Brně, Plzni či Liberci. Lidé se totiž kvůli čínské nákaze pravděpodobně stále bojí chodit na akce „dovnitř“. Což pro kluby rozjíždějící i plánující další program znamená nemalé potíže.

Barrák music club, březen 2020 v Ostravě.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

„Metalové koncerty budou v pohodě. Tahle subkultura se ráda baví a vyhledává živou muziku. Ale jen metalisté nás nespasí,“ popisuje Marcel. Na dnešní „Dark Session“ s kapelami Ytivarg, Město Šedi, Olovan, Be Fading Fast a Darkwind, která začíná v Barráku od 19. hodiny, určitě fanoušci dorazí. Horší to bude s „mainstreamovými“ akcemi s populárnější muzikou lákající mnohem více návštěvníků.

V podnicích typu toho na Havlíčkově nábřeží u Ostravice se podle nařízení vlády nesmí podávat a konzumovat občerstvení a dovnitř smí jen omezený počet lidí. „Při rozestupech to Barráku znamená jen stovku,“ popisuje provozovatel. A oproti jiným létům proto také oznamuje pokračování klubové sezony, která bývá o prázdninách (až na výjimky zahraničních kapel jezdících po turné) takřka mrtvá.