DENÍK SLEDUJE

„Tak to je super. Dcerka se moc těší, až si uděláme na svátky cestu do Ostravy. Já se zase těším na Vánoční trhy.“ Těmito slovy reagovala čtenářka Irena Barbuláková v diskusi nawebu Deníkuna první zprávy o záměru postavit znovu veřejné kluziště v centru města.

Společnost Sareza, která venkovní ledovou plochu pro obyvatele města i jeho návštěvníky nedávno zakoupila, nyní představila bližší podrobnosti toho, jak bude atrakce fungovat. Slavnostní zahájení provozu by se mělo uskutečnit v sobotu 4. prosince.

Jste rádi, že se do centra Ostravy vrátí kluziště? HLASUJTE ZDE!

„Dominantou letošních Vánoc na Masarykově náměstí bude osvětlené ledové kluziště o velikosti 30 krát 15 metrů, na které se vejde zhruba sto padesát lidí. Atrakci doplní vánoční výzdoba, efektní nasvícení a zábavný program,“ uvedla mluvčí společnosti Sareza Petra Gavendová.

Součástí doprovodného programu má být podle jejích dalších slov například bruslení s hudbou, hokejové exhibice, krasobruslařské exhibice, vánoční koncert, karneval, muzikál na ledě či soutěže o hodnotné ceny.

Osvětlená ledová plocha o velikosti 30 krát 15 metrů bude stát na Masarykově náměstí během letošního prosince. Součástí bude občerstvení, půjčovna bruslí, sociální zařízení, šatna i posezení.

„Led vydrží neporušeně až do teploty 15 stupňů Celsia a bude v pravidelných intervalech upravován rolbou. V areálu kluziště bude občerstvení, půjčovna bruslí s poplatkem padesát korun, sociální zařízení, šatna a posezení,“ dodala ještě Gavendová.

Kluziště bude v provozu denně od 10 do 20 hodin, a to až do 31. prosince. Vstupné bude třicet korun pro dospělé, děti do šesti let budou mít vstup zdarma. Podle odhadů by ledovou plochu mohlo během prosince navštívit na dvacet tisíc lidí.