Prodej knih i jejich výstavku připravily také knihovnice v pobočce Knihovny města Ostravy na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Rodiče či prarodiče se mohli s dětmi zúčastnit i představení Papírová pohádka.

„Je to příběh o papírovém království. Během vyprávění si mohou děti s doprovodem skládat postavičky z papíru. Inspirovali jsme se přitom knihou Karola Krčmáře Kirigami,“ vysvětlila knihovnice Jana Skácelová. Dodala, že v této knihovně nemají nouzi o malé čtenáře. „Velmi dobře funguje spolupráce se školami. Knihovna, to už dávno nejsou jen knihy, ale pořádáme pro děti různé soutěže, besedy, zábavné lekce, máme tu i počítače a stolní hry. Mnohé děti tu denně stráví dvě až tři hodiny,“ tvrdí Skácelová.

A jaké knihy děti nejvíce lákají? Které jdou na dračku? „Starší děti si nejčastěji půjčují Stmívání a příběhy Harryho Pottera. Dívky milují samozřejmě dívčí romány. Kluci si vybírají naučnou literaturu, fantasy a detektivky pro děti. Chtějí lehce napsaný příběh, který má spád,“ tvrdí knihovnice.

V sobotu přišel do knihovny v Hrabůvce i devítiletý David Synkovič s maminkou. „Chtěl jsem si jenom půjčit knížky, ale možná zůstanu i na Papírovou pohádku. Čtu hlavně komiksy a dobrodružnou literaturu,“ říká chlapec.

Šestiletá Anežka Tichavská s mladším bratrem Štěpánem si ještě knížky nechávají číst rodiči. Do knihovny přišly děti s maminkou poslechnout si Papírovou pohádku a vyrobit si figurky z papíru. „Mám ráda příběhy o koníčkách a pohádky. Už se učím číst, těším se, až si přečtu knížku sama,“ plánuje holčička.