„Schůzky se uskutečnily se všemi stranami. Zatím nic není jisté, protože nás čeká ještě schůzka všech zastupitelů hnutí ANO. Nepředpokládám však, že bychom šli do koalice s komunistickou stranou. Stále se držíme toho, že chceme spolupracovat s těmi, kteří doposud ve vedení radnice pro občany Jihu něco udělali," vyjádřil se Martin Bednář.

Pokračování v koaličních vyjednáváních potvrdila i Ivona Klímová, vedoucí kandidátky ODS na Jihu: „Měli jsme schůzku s ANO i s hnutím Ostravak. Koaliční vyjednávání jsou však úplně v začátku. Už teď však můžu říct, že nepůjdeme do koalice s KSČM a po těch aférách nechceme jít ani se sociálními demokraty."

Vyjednávací tým ČSSD je podle jedničky z kandidátky sociálních demokratů na Jihu Věry Válkové připraven se sejít se všemi zástupci zvolených subjektů v zastupitelstvu.

„Zatím jsme vedli jednání s představiteli hnutí ANO, se kterými jsme se seznámili a vedli debatu nad našimi volebními programy. Shodli jsme se jednoznačně na tom, že je třeba vymýtit hazard z ulic Ostravy-Jihu," uvedla Věra Válková, podle které jsou sociální demokraté na Jihu připraveni jak na opoziční, tak i na případnou koaliční spolupráci. „Důležité je pro nás naplnění našeho volebního programu. Určitě nepůjdeme do koalice s lidmi, kteří jsou řízení hazardem," dodala.