Minulý týden si strany odsouhlasily dohodu o nemožnosti přehlasování hnutím ANO v radě města, které si stanovilo nadpoloviční počet křesel, a nakonec se všichni, zdá se, dohodli i na znění samotné smlouvy.

Koaliční smlouva by tak mohla být podepsána zřejmě už zítra, nejpozději v pátek, aby před podzimními prázdninami zkraje týdne a středečním ustanovujícím zastupitelstvem bylo vše vyřízeno.

Zároveň je jasno v tom, že poslední křeslo v radě si pro hnutí Ostravak vezme jeho lídr Lukáš Semerák, který bude mít nadále na starosti resort dopravy.

KŘESLO RADNÍHO

„Rozhodli jsme se nekomplikovat uspořádání vzešlé z voleb. Že jsme do koalice byli přizváni jako poslední, nás překvapilo, ale přežijeme to. Uvidím, jaká bude pracovní atmosféra. Pokud to sklouzne k politikaření, skončím,“ řekl Semerák, jehož prý o účast v radě a k pokračování v započaté práci požádal i sám primátor Tomáš Macura.

KOALICE V MORAVSKÉ OSTRAVĚ

Rýsuje se také vznik koalice v posledním velkém obvodě. Stejně jako ve Slezské Ostravě a na Jihu by měla i v Moravské Ostravě vzniknout trojkoalice hnutí ANO a Ostravak s občanskými demokraty. Podepsáno by vše mělo být v řádu několika dní.