Kvůli zakázce za zhruba 120 milionů korun bez DPH, na jejíž většinu má město přislíbenu evropskou dotaci, vznikl rozkol v koalici. Hnutí ANO i KDU-ČSL ji nepodpořilo, zatímco sociální demokraté ji prosazovali. Nejednost rady města, která k bodu právě kvůli rozdílným názorům nepřijala žádné usnesení, ostře kritizovala opoziční KSČM. „Považuji to zejména za hrubé selhání rady města jako celku, za hrubé selhání této koalice při vedení tohoto města," řekl Josef Babka (KSČM).

Podstatou systému mělo být speciální vybavení křižovatek a jejich propojení s dispečinkem a palubním systémem ve zhruba 600 vozidlech městské hromadné dopravy. Mělo to umožnit plynulejší a rychlejší průjezd vozidel MHD křižovatkami a lepší řízení dopravy ve městě. Dopravní podnik nyní vybavuje 600 vozidel MHD systémem, který dokáže komunikovat s křižovatkami, pokud jsou vybaveny patřičným řadičem. „Řadič pak dokáže komunikovat s vozidlem," řekl náměstek primátora Ivo Hařovský (ČSSD).

Dodal, že při zavedení systému řadičů by tak bylo možné regulovat plynulost provozu na křižovatkách a zrychlit průjezd vozidel MHD při zácpách, což by dopravu zlevnilo a byla by komfortnější pro cestující.

O dodávku zakázky měly zájem tři firmy, přičemž jedna z nich nabídla cenu zhruba o tři desítky milionů nižší. Nebyla však úspěšná, a obrátila se proto na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který podle náměstka její námitky odmítl. Primátor Tomáš Macura (ANO) oponoval tím, že hnutí se cena zakázky zdá vysoká, právě i vzhledem ke skutečnosti, že jedna z firem podala cenově výrazně nižší nabídku.