Jejich úkolem bylo pomocí šifrovací mobilní aplikace, která je volně ke stažení, najít tajemný předmět, jenž Ostravu kdysi chránil. Účastí na herním dni měli hráči šanci poprvé změřit své pátrací dovednosti a schopnosti ve hře, která se dá hrát i individuálně, společně s dalšími týmy.

„Zúčastnilo se jedenáct týmů. Smyslem aktivity bylo, aby hráči měli společný zážitek z jednoho scénáře. Vybrali jsme tedy ze tří herních scénářů pouze jeden, který je zavedl do centra, na haldu Emu, na Landek a nakonec do Dolních Vítkovic. Dnešní den byl výjimečný v tom, že člověk nehrál hru sám, ale proti soupeřům. Na začátku tedy měly týmy startovní úkol, který musely řešit všechni společně. Účastnily se rodiny s dětmi, ale i party mladých, kteří se o hře teprve dozvěděli a využili této příležitosti k tomu, aby si ji poprvé zahráli," uvedl tvůrce hry Dalibor Naar.

Finále herního dne se konalo v areálu Dolních Vítkovic. Jeden úkol čekal hráče v U6, poté prošli areálem a spojil se jim díky aplikaci rébus, jehož vyřešením dostali poslední informace, které potřebovali. „Vstupy do muzeí a expozic, které byly součástí hry, měli hráči mimořádně zdarma. Vyhrál tým, který vše stihl za co nejkratší dobu," dodal Dalibor Naar ze společnosti Gameleon. Nejrychlejší týmy získaly dárkový poukaz pro vstup na vysokou pec.