Cestáři se v neděli večer pustili do instalace dopravního značení, které upozorňuje na zákazy vjezdu i stání v části ulice 17. listopadu v úseku ke křižovatce u Slovanu. Ty začaly platit v pondělí ráno a neuposlechli je všichni.

„Zůstala tu pod okny modrá audina, šmejdilo okolo ní nejméně pět strážníků, kteří dorazili v autě s blikajícími majáky. Nakonec ji tam nechali stát a dělníci okolo ní frézovali cestu,“ popisovali obyvatelé v opravované lokalitě. 

Další porubští obyvatelé si „užili“ cestou do práce v zácpě přímo u křižovatky u Domova sester. Ze směru od Svinova i Klimkovic zde stála řada aut. Ty směřovala policie na objížďku zadem za fakultní nemocnicí a univerzitu.

Do jednosměrky u restaurace Barunka zajížděli ti, jimž se nechtělo stát na semaforech v domnění, že se na uzavřený úsek dostanou. Neprojeli, museli se otáčet, vracet do kolony… Mnozí cestovali na polikliniku či do nemocnice.

Radost se začínající rekonstrukce pravé půlky ulice 17. listopadu (levá jí prošla vloni) nejevili ani místní šoféři. „Máme strach, že ve dvorech budou odstavovat auta, které parkovaly na hlavní cestě a blokovat naše místa,“ uváděli.

Jednosměrky u Barunky i v ulici M. Kopeckého se staly dočasně obousměrné, nicméně bez možnosti výjezdu na ulici 17. listopadu. Do dvorů se lidé z ulic B. Němcové, J. Nerudy či Dvorní dostanou jenom z její levé poloviny.

Dva dny – přesné datum ještě cestáři neoznámili – budou během pokládání nového asfaltového koberce uzavřeny i cesty do dvorů. A výluka v této době čeká veřejnou dopravu, která po uzavřeném úseku jinak běžně jezdí.

Dopravní podnik pouze posunul zastávku Fakultní nemocnice pro linku autobusů č. 40 o pár desítek metrů nazpět na stejnojmennou tramvajovou stanici. Uzavírka by mohla skončit ještě tento měsíc – závisí to však na počasí!

„Není to škoda peněz? Však to kamióny se dřevem, co tudy jezdí na pilu tak rozm…jí, že to nedá dohromady ani pan Tau,“ nadávali porubští na sociálních sítích. Opravu přijali totiž velmi neradi kvůli chybějící Prodloužené Rudné.

„Ten úsek u Skalky není v horším stavu, než ostravská D1? Dá se tam dvacítka, těch pár stovek metrů se projede bahnem,“ bavili se zastánci Prodloužené Rudné. Kdyby už stála celá, dnešní trable v ulici 17. listopadu by nebyly!