„Absolutně nechápu délku opravy mostu. Bude se makat i v noci? Proč není provizorní most na „semafor“. Denně najedu 20 – 30 km zbytečně navíc a ztracený čas nepočítám. Nechápu, proč se most neopravil před rokem, kdy každý seděl doma na homeoffice,“ napsal například Petr Mareček, které vyzval politiky, aby se vyjádřili. Vzápětí reagoval primátor Ostravy Tomáš Macura: „Není to stavba města, ani kraje, ani DPO, nýbrž @RSD_oficialni.“

Zdroj: Repro Twitter

S radou, jak situaci zvládnout, přišel na sociálních sítích opoziční ostravský politik Lukáš Semerák. „Doporučuji mírnou zajížďku s výraznou časovou úsporou, přes Šilheřovice a Chalupki na D1. Dneska jsem ji vyzkoušel, absolutně bez problémů,“ napsal v pondělí. Podobný názor mají i mnozí další řidiči s tím, že jde zhruba o dvacetiminutovou zajížďku, ale bez kolon a stání.

Zdroj: Repro Twitter

Během diskusí došlo i k výměně motoristických názorů. Výtky měli zejména řidiči bydlící přímo u objízdných tras. Mají totiž velké obtíže vyjet na silnici. „Většina, co tu píše a brečí, neumožní ani autu vyjet od baráku nebo z vedlejší !!! Tleskejte si a dejte si někteří pořádnou facku! Neříkám, že všichni, ale je vás dosti,“ napsal například Mirek Turica.

Uzavřený most přes řeku Odru v Ostravě-Přívoze, 31. května 2021. Ranní situace hned první den uzavírky.
Uzavření mostu přes Odru: Doprava v Ostravě kolabovala ráno i odpoledne

Další pisatelé nabádali, aby v autech cestovalo společně více lidí. „Lidi, co jezdíte sami v autě, zkuste domluvit spolujízdy a hned se kolony zmenší,“ uvedla Mili Spěváková.

V příspěvcích nechybí ani humor. „Banda bude rychlejší vlakem z Ostravy v Praze jak my za řekou v Ostravě…,“ napsala Jeanette Karasová.

Oprava mostu v Ostravě-Porubě zřejmě potrvá do konce roku.
Řidiče v Porubě čekají komplikace a zácpy. Uzavře se ulice 17. listopadu

Objevily se však i optimistické vize. „Za pár dní si všichni zvyknou a najdou svou trasu a bude to ok. Vždycky první dny jsou nejhorší…,“ domnívá se Jiří Ulrich. 

Jaké jsou vaše zkušenosti? Dejte nám vědět. Napište nám svůj názor do diskuze na sociální síti Facebook - připojit můžete i fotografie a videa zde. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.