Jaromíra Nohavicu přivítalo na náměstí před Gongem sborové odpočítávání posledních vteřin do osmnácté hodiny. Z davu lidí se ozýval během zpěvu pěti koled vzrušený šepot. „Slyšíš to? Jak všichni zpívají. To je síla!" sděloval své dojmy vedle stojící mladík své přítelkyni.

A opravdu, každý, kdo znal slova koled, si zpíval, a ten, kdo si je nepamatoval, si alespoň broukal melodii. Vánoční nálada ovládla všechny zúčastněné a Jarka Nohavicu nebylo přes všechny zpěvníky Deníku, které čtenáři na místě obdrželi, skoro ani na pódiu vidět.

„Moc jsem si to užil. Když se konečně všichni trochu rozezpívali, běhal mi až mráz po zádech z toho, jak areálem Vítkovic zněl zpěv lidí. Rok od roku je Česko zpívá koledy lepší. Už se těším na příště," uvedl čtyřiapadesátiletý Josef Horák z Ostravy-Dubiny.

Česko zpívá koledy v Ostravě.

Lidé se dočkali i přídavku, když jim ostravský písničkář zazpíval deset písní ze svého repertoáru. Koncert zakončil po čtyřiceti minutách písní Mám jizvu na rtu.

„Česko zpívá koledy je moc hezká předvánoční akce a těší mě, že si do Dolní oblasti přišlo zazpívat i v mrazivém počasí tak hodně lidí. Ale naštěstí máme všichni ten ostragen, tak snad to ustojíme ve zdraví. Před tolika dobře naladěnými lidmi jsem se přece nemohl šetřit a jít dolů z pódia hned po pěti koledách. Bylo to super," zhodnotil akci Jarek Nohavica.

„Jsem moc ráda, že jsem se tady sešli. Česko zpívá koledy je úžasná záležitost a už teď vám mohu říct, že další ročník se uskuteční ve středu 10. prosince příštího roku," dodala za Deník ředitelka Vydavatelského domu Ostrava Pavla Bittnerová.

Česko zpívá koledy v Ostravě.