V čase adventním zapomeneme na předvánoční shon a ponoříme se alespoň na chvíli do pravého duchovního kouzla Vánoc prostřednictví nádherných koled, které se dědí z generace na generaci jako poselstvím, nejkrásnějších svátků na sklonku každého roku. V moravskoslezské metropoli se sejdeme nejenom na Masarykově náměstí, kde si s námi přímo na pódiu zazpívá například folkrocková skupina Šajtar, ale i mnozí další.

MARKÉTA KONVIČKOVÁ NA „ALŠÁKU“

Zpívat se bude i v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. „S dětmi ze školy Josefa Valčíka si zazpívá i mladá populární zpěvačka Markéta Konvičková,“ sdělila Jana Janošcová, mluvčí porubské radnice.

„Do konce roku mě čeká řada koncertů v rámci vánočního turné s hostem Janem Bendigem, kdy vystoupíme i v ostravském klubu Parník 3. prosince, takže zpívání koled s Deníkem bude pro mě nádhernou relaxací v době předvánočního shonu,“ uvedla Markéta Konvičková, která nedávno vydala své nové album s názvem Já. 

U STROMEČKU PŘED RADNICÍ

Koledy s Deníkem se budou zpívat také u stromečku před radnicí v Krásném Poli.

„Je už to naše předvánoční tradice, že se scházíme společně se členy zdejšího smíšeného kostelního sboru svaté Hedviky, abychom si zapěli nejenom koledy, ale třeba i další písně. Nechybí při tom punč a cukroví,“ informovala nás paní Zuzana Vojkůvková, jedna z organizátorek akce.

Zpívat se letos budou koledy, o kterých rozhodli svým hlasováním čtenáři Deníku. Jsou to Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štěstí, zdraví, pokoj svatý, Pásli ovce Valaši, ale i třeba vánoční písně Rolničky, rolničky nebo Vánoce, Vánoce přicházejí.