„Už se těšíme na příjemnou a neopakovatelnou atmosféru na Masarykově náměstí, kde si se skupinou Šajtar a věřím, že i s tisíci dalšími hlasy, zazpíváme koledy, ale i další pohodové písně. Ano, musím to přiznat, že jsme odřekli v tento den několik velmi lákavých nabídek k vystoupení a dali jsme přednost této krásné akci s Deníkem, kde se jistě potkám s řadou známých,“ uvedl Vladimír Herberk, manažer skupiny Šajtar.

Zpívat se opět bude i na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě. „S dětmi ze školy Josefa Valčíka si zazpívá i mladá populární zpěvačka Markéta Konvičková,“ sdělila Jana Janošcová, mluvčí porubské radnice.

Dalším místem, kde zazní dnes vpodvečer pět koled a dvě vánoční písně, bude prostranství u stromečku před radnicí v Krásném Poli. „Je už to naše předvánoční tradice, že se scházíme společně se členy zdejšího smíšeného kostelního sboru svaté Hedviky, abychom si zapěli nejenom koledy, ale třeba i další písně. Nechybí při tom punč a cukroví,“ informovala nás paní Zuzana Vojkůvková, jedna z organizátorek akce

I Klubu důchodců ve Vřesině se letos opět zapojuje do akce Česko zpívá koledy s Deníkem. „Ano, i my důchodci ve Vřesině se už několik let účastníme tohoto milého předvánočního setkání, kdy si zazpíváme koledy. U nás je pojímáno i jako charitativní sbírka pro naše dvě nemocné malé spoluobčanky Nikolku Bitomskou a Šárku Jurečkovou. Už vloni jsme pro Šárku při zpívání vybrali přes 32 tisíc korun a celkem jsme rodině z naší aktivity předali přes 47 tisíc korun. Nikolce náš klub předal 12 tisíc korun a v této aktivitě chceme i letos pokračovat, kdy zazpíváme koledy v parku,“ uvedla Věra Sasínová.

Místa v Ostravě:

– Ostrava – Masarykovo náměstí

– Ostrava-Poruba – Alšovo náměstí

– Ostrava-Hrabůvka – MŠ Adamusova 7

– Ostrava-Krásné Pole – u stromečku před radnicí

– Vřesina – Park u Hasičské stanice, Mála strana

– Horní Datyně - Vratimov – ZŠ Horní Datyně