VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Komunální a senátní volby 2014: V Ostravě je vítězem ANO

/DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE, REPORTÁŽ DENÍKU/ Vítěz komunálních voleb v Ostravě je znám. Většina Ostravanů dala svůj hlas hnutí ANO. Jak verdikt voličů přijali lídři ostravských kandidátek ostatních politických stran? A jaká atmosféra panovala ve volebních štábech jednotlivých stran během sčítání hlasů?

11.10.2014 65 AKTUALIZOVÁNO 12.10.2014
SDÍLEJ:

Volební štáb hnutí ANO v Ostravě.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

V moravskoslezské metropoli zvítězilo hnutí ANO se ziskem 21,34 %. Druhé místo patří s odstupem ČSSD - 16,22 % hlasů. 

KOMPLETNÍ VOLEBNÍ VÝSLEDKY Z OKRESU OSTRAVA ZDE

Své zástupce v zastupitelstvu bude mít také hnutí Ostravak (13,76 %), KSČM (13,43 %) a KDU-ČSL (6,18 %). 

Pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do zastupitelstva překročila také Občanská demokracie s 5,78 %.

Těsně pod pěti procenty je Ostravské fórum současného primátora Petra Kajnara (4,95%).

Jih a Poruba

Ano vyhrálo také v obvodu Ostrava-Jih před druhou ČSSD, v Porubě je pořadí opačné a sociální demokraté si udrželi vedoucí pozici.

Výsledky všech ostravských obvodů společně se seznamy nových zastupitelů najdete zde.

Výsledky obvodu Ostrava-Jih:

Výsledky v obvodě Ostrava-Jih

Výsledky obvodu Ostrava-Poruba:

Výsledky v obvodě Ostrava-Poruba

Ilustrační foto.

Senátní klání

O post senátora za volební okres Ostrava-město se v druhém kole utká nestranický lékař Peter Koliba, který kandiduje za ANO, nebo místostarosta Ostravy-Poruby Petr Mihálik (ČSSD). Oba kandidáti se utkají v druhém kole, které se uskuteční za týden. Dosavadní senátor Petr Guziana, který původně kandidoval za ČSSD, nyní za Stranu práv občanů, neuspěl.

Vítězné ANO

Volební štáb hnutí ANO v Ostravě.

První zastávkou redakčního týmu Deníku, který sledoval dění ve volebních štábech ostravských stran, byla kavárna hnutí ANO v centru Ostravy. Zde v sobotu již krátce po čtvrté hodině panovala veselá nálada. A jen o několik hodin později také bouchaly i láhve sektu a připíjelo se na volební vítězství. 

Štábem znělo, že Tomáš Macura bude novým primátorem Ostravy. On sám chce již od neděle začít pracovat a přinést městu změnu k lepšímu.

Ve štábu ČSSD

Příliš dobrá nálada naopak nepanovala v sídle sociálních demokratů v Sokolské ulici. Na místě krátce před sedmou hodinou byla lídryně obvodu Ostrava-Jih Věra Válková a poslanec Adam Rykala.

Volební štáb ČSSD.

„Voliči si sami vybrali, ale po těch negativních ohlasech se nedivím. Spousta lidí z naší strany byla trestně stíhaná, propíraná v médiích. Co se týká Jihu, 19% je dobrý výsledek. Moc už nevěřím v to, že by se ve výsledcích na velkou radnici něco změnilo. Život jde dát," uvedla Věra Válková.

Lídr strany a kandidát na post primátora Ostravy Lumír Palyza při první návštěvě Deníku v sídle ČSSD ještě nebyl.

Při druhé návštěvě, krátce před desátou hodinou večer, kdy už bylo sídlo téměř liduprázdné, se Deníku lídra strany zastihnout podařilo.

Lídr ostravské ČSSD Lumír Palyza.

"Chtěl bych poděkovat voličům, kteří přišli k volbám. Trend prolínání hnutí ANO z velké politiky do komunální se potvrdil. Výsledek komunálních voleb pro nás není příznivý, ale musíme ho přijmout. Kampaň, která se vedla před volbami, mě velmi zklamala, byla podpásová. Očekáváme, že koaliční vyjednávání brzy začnou. Do druhého kola senátních voleb postoupil náš kandidát, teď ho musíme podpořit a získat pro něj hlasy," uvedl Lumír Palyza.

Třetí KSČM

„Volební účast nebyla moc dobrá, dokazuje to, že občané politikům nedůvěřují, nevěří, že dokáží něco změnit," sdělil Deníku své pocity z průběžných výsledků lídr ostravské KSČM Martin Juroška.

Byl zklamaný především nezájmem a nízkou volební účastí, ke které podle něj také určitě přispělo i počasí, kdy si lidé chtěli jeden z posledních pěkných víkendů zjevně užít jinak. A to i přesto, že nabídka politických stran byla dost široká. Rovněž hlasovací lístky v podobě velké plachty již samy o sobě voliče podle něj odrazují a mělo by se s nimi do budoucna něco udělat.

„Za úspěch bych považoval, pokud se straně podaří dostat nad 15 procent, což by byl výsledek lepší než v minulých volbách," dodal Martin Juroška.

Hnutí Ostravak

Volební štáb hnutí Ostravak.

Volební štáb hnutí Ostravak zaujal místo v kavárně Café No. 10 na Jiráskově náměstí v centru Ostravy. Zaplnil celé první patro salónku. U jednotlivých stolů seděli kandidáti jednotlivých obvodů.

Chyběl však lídr strany Lukáš Semerák. Ostravak letos kandidoval v mnoha ostravských obvodech, ve většině z nich bodoval.

KDU-ČSL

Ve štábu KDU-ČSL krátce po čtvrté hodině odpolední tým Deníku zastihl pouze lídra Zbyňka Pražáka. Ten v tu dobu nechtěl předběžné výsledky komentovat.

„Na volební odhady je ještě moc brzy, ale doufáme, že se dostaneme přes pětiprocentní hranici, jinak by se jednalo o Pyrrhovo vítězství," řekl pouze.

Modrý dům ODS

V Modrém domě na Sokolské třídě u ODS. Lídr ostravské kandidátky ODS Martin Štěpánek sledoval s ostatními výsledky voleb na velkoplošné televizi a Deníku je okomentoval slovy, že jsou velkou změnou v preferencích voličů.

Atmosféra ve volebním štábu ostravské ODS.

„Je vidět odklon od tradičních velkých stran, hodně voličů získalo i hnutí ANO," řekl Martin Štěpánek s tím, že mu je také líto velkého nezájmu lidí, protože nízká volební účast jen nahrává extrémům.

Narozdíl od volebního štábu hnutí ANO v centru Ostravy, kde se s oslavami kolem deváté teprve začínalo, sál v Modrém domě štábu ODS už byl v tu dobu poloprázdný. Většina členů odešla domů.

"Zůstala nám spousta jídla, asi ho rozdáme," řekla Deníku mluvčí Jana Havelková.

Ostravské fórum

Velmi ponurá atmosféra panovala ve štábu Ostravského fóra. Současnému primátorovi Ostravy Petru Kajnarovi nebylo do řeči.

„Držím palce hnutí ANO a doufám že nezklamene důvěru voličů," okomentoval nakonec pro Deník průběžné volební výsledky v Ostravě.

Při druhé návštěvě Deníku, krátce před půl devátou večer, už byl štáb Ostravského fóra uzamčen.

TOP 09

Štáb TOP 09 letos zakotvil ve Staré kuželně ve Slezské Ostravě. Na místě byl lídr strany Aleš Juchelka. Průběžné výsledky, které se pohybovaly okolo 3 %, se mu ale komentovaly jen stěží.

Lídr ostravské TOP 09 Aleš Juchelka.

„Myslím si, že bylo mnoho subjektů, které rozdrobily hlasy. Fenoménem je letos hnutí ANO, které Ostravu válcuje napříč všemi obvody až po velkou Ostravu. Uvidíme, jak to dopadne. Šanci ještě máme v Moravské Ostravě a na Slezské. Prožívám velké nervy, k naplnění ambicí ale asi nedojde," uvedl Aleš Juchelka.

Otázku, zda mohlo volební výsledek ovlivnit odvolání původního lídra kandidátky Martina Piperka, okomentoval slovy: „Jistě to pro nás byla komplikace, za pochodu jsme museli měnit kampaň," dodal Aleš Juchelka.

Nezávislí

Nezávislí dnes byli v „domácím prostředí", redaktoři Deníku zastihli starostku a lídrini Nezávislých Lianu Janáčkovou na mariánskohorské radnici. Vzhledem k výsledkům v jejím obvodě byla ve velmi dobrém rozpoložení.

„Naše vítězství tady v obvodu je přesvědčivé, ale to ještě neznamená, že budeme mít dost na koalici. Tu máme předběžně domluvenou s panem Boháčem, ale uvidíme. Výsledky do města se už podle mě moc nezmění, takže tam je to trochu zklamání, jsme první pod čarou, ale nejsem takový optimista, abych si myslela, že se to ještě změní," řekla Liana Janáčková. Podle ní se plané sliby a agresivní kampaně letos vymstily řadě stran. „Já prosazuji slušnou kampaň," doplnila.

Ilustrační foto.

Autor: Redakce

11.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 65
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Suderova 2037/26, Ostrava - Mariánské Hory, V případě zájmu pište na e-mail., , Náplň práce: Zpracování objednávek, vystavení dodacích listů, administrativní práce , v kancekáři., , Požadujeme: Velmi dobrou orientaci v práci s počítačem (výhoda v programu Dialog). Samostatnost, pečlivost a zodpovědnost., , Zaměstnanecké výhody: Stravenky, poukázky na údržbu oděvu, odměny.. Pracoviště: Email service s.r.o., Suderova, č.p. 2098, 709 00 Ostrava 9. Informace: Petra Kandlerová, . Věda a výzkum - Specialisté v oblasti ochrany životního prostředí 20 450 Kč Specialisté v oblasti ochrany životního prostředí (kromě průmyslové ekologie) Referent/ka pro ochranu přírody a krajiny. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 33750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Krajský úřad v Ostravě - Moravskoslezský kraj, Kontakt: výběrové řízení - oznámení o výběrovém řízení je na adrese www.msk.cz v sekci volná místa, , Přihlášku do výběrového řízení a uvedené materiály je nutné doručit na podatelnu krajského úřadu , do 29. 11. 2018 na adresu: MORAVSKOSLEZSKY KRAJ - KRAJSKÝ ÚŘAD, odbor kancelář ředitele krajského úřadu, oddělení personální, 28. října 117, 702 18 Ostrava v zalepené obálce s označením VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - neotvírat, s uvedením adresy podavatele. Přihlášky doručené po tomto datu nebudou do výběrového řízení zařazeny. Termín rozhovorů s vybranými uchazeči a časový harmonogram budou uvedeny v pozvánce nebo oznámeny přes e-mail., , VŠ - přírodovědné, ochrana přírody a krajiny, ochrana životního prostředí, zemědělství, ekologie., Uživatelská znalost práce na PC (MS Office, Internet). Praxe v oblasti veřejné správy nebo v oblasti ochrany přírody vítána. Výhodou znalost práce s GINIS a zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou. Samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, adaptabilita, schopnost analytického a koncepčního myšlení, organizační a komunikační schopnosti. Řidičský průkaz skupiny B k řízení referentského motorového vozidla při pracovních cestách., , Požadované doklady: , a) Profesní životopis se zaměřením na popis vykonávaných činností, , b) výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, , c) ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, , d) přihláška.. Pracoviště: Moravskoslezský kraj, krajský úřad, 28. října, č.p. 2771, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lucie Dužíková, +420 595 622 625. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 25 000 Kč Řidiči a obsluha lesnických strojů Strojník/ce - Řidič/ka, obsluha stavebních strojů, lesních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Moravská Ostrava, Kontakt e-mailem., , Práce v lesních oborách, na rybnících je vhodná pro milovníky přírody., Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:, - Vyučení v oboru - opravář/mechanik lesních a zemědělských strojů, zahradník, pěstitel v jiném příbuzném oboru, - ŘP sk. B, C. T s praxí, , Výhodou bude, pokud budete umět:, - Praxe v lesnictví a zahradnictví vítána., - Praxe v obsluze stavebních strojů a strojní průkaz na kolové nakládače - výhodou., - Manuální zručnost, samostatnost, pečlivost, spolehlivost, bezúhonnost, flexibilita., , Co vám můžeme nabídnout:, - platové ohodnocení dle praxe a zkušeností,, - závodní stravování,, - zaměstnání v kmenovém stavu,, - práci ve stabilní společnosti,, - práce na HPP ve 1 a 2 směnném provozu,, - po zapracování příspěvek k 13. a 14. platu.. Pracoviště: Ostravské opravny a strojírny, s.r.o., Na Valše, č.p. 237, 702 00 Ostrava 2. Informace: Barbora Dostálová, +420 596 172 214. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 90 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Strážný/á - recepční. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: OZP, Pracoviště: Varenská 49, Ostrava, Kontakt: pro sjednání osobní schůzky prosím volejte personální oddělení firmy na tel.: 734 798 311 - paní Furmánková nebo zašlete svůj životopis na e-mail: diol@diol.cz. Děkujeme Vám a těšíme se na spolupráci., , Družstvo invalidů s více než 60 letou tradicí a individuálním přístupem ke zdravotně postiženým hledá spolehlivé a odpovědné zaměstnance na pozici pracovník ostrahy recepce pro pracoviště v Moravské Ostravě. Požadujeme čistý trestní rejstřík, zdravotní způsobilost, ostražitost, samostatnost a ochotu pracovat. Praxe na obdobné pozici a certifikát strážného výhodou, nikoliv podmínkou. Předdůchodový věk pro nás není překážkou. Nástup do zaměstnání od 12.12.2018, po dohodě možno i dříve., , Pracovní místa jsou vyhrazena pro pracovníky OZP. Nabízíme Vám zaškolení, díky čemuž získáte práci na hlavní pracovní poměr (pracovní smlouvu vč. odvodů na důchod) na dobu neurčitou. Jedná se o práci na zkrácený pracovní úvazek 30 hod. týdně, denní a noční směny v délce 12 hodin. Za Vaši práci aktuálně nabízíme odměnu ve výši od 90,- Kč/hod. + příplatky za práci na noční směně, o víkendu a ve svátek. Dále máte možnost získat příspěvek za certifikát strážného a pravidelné odměny za dobře odvedenou práci v závislosti na hodnocení vedoucího. Pro pracovníky z větší vzdálenosti možnost příspěvku na dojíždění.. Pracoviště: Diol družstvo, ostrava, Varenská, č.p. 3101, 702 00 Ostrava 2. Informace: Renata Furmánková, +420 734 798 311 8-16hod..

Ilustrační foto.

Pozor na medvěda, varoval ostravický obecní úřad

Ředitel školy vysvětluje rodičům, že má opravdu svázané ruce, může jen posílat hlášení na policii, sociálku… Jako řešení navrhuje tlak na poslance na změnu školského zákona.
2 3

Inkluze v praxi: Ředitel školy prosí o radu, jak dostat nezvedence pryč!

Nový termín! Po prodloužené Rudné se má jezdit v létě 2020

Ledy tají? Jednání Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Moravskoslezského kraje a Dušana Richtára, který dostavbu klíčového tahu roky bojkotuje, prý spějí ke zdárnému konci. Spory mají utichnout do konce roku a pak hurá stavět!

Zákeřný útok zanechá následky do konce života

Když letos na jaře paní Jiřina (70 let) krátce před polednem procházela ulicí Ruskou v Ostravě-Vítkovicích, netušila, že se jí za několik sekund změní život.

Řidiči, pozor! Za nesprávné použití mlhovek hrozí i pokuta

Když mají být zapnuté, nesvítí, když jich není zapotřebí, září jako lampionový průvod. Řeč je o mlhovkách, s jejichž používáním má problémy mnoho motoristů. Zejména v tomto období smogu, mlh, deště a očekávaného sněžení jde o otázku více než aktuální.  

V Ostravě startuje cestovatelsko-hudební festival Podzimní Ozvěny

Více než 60 cestopisných přednášek z celého světa, besed, filmů, workshopů a koncertů nabídne již 17. ročník cestovatelsko-hudebního festivalu OZVĚNY, který ve čtvrtek začíná v Ostravě. Několikadenní program uzavře v pondělí 19. listopadu recitál folkové legendy Jaroslava Samsona Lenka.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT