Na tradiční guláš nedošlo, protože šéfkuchař – donedávna lídr ostravských komunistů Josef Babka – nestihl navařit, těsně před volbami se vrátil ze zahraničí. Jednička na kandidátce Martin Juroška byl v ústředí v Praze. Zbylí kandidáti v poklidu debatovali nad drobným občerstvením a spřádali plány budoucího politického uspořádání Ostravy.

„Záleží na sociální demokracii, zda potvrdí, že je levicovou stranou a půjde s levicovými nebo se středovými subjekty, anebo přesto, že se hlásí k levici, půjde do spolupráce s pravicí. Ke koalici s ČSSD jsme připraveni velmi dobře, mohla by být silně ku prospěchu občanů města,“ řekl předseda ostravských komunistů Oldřich Jakubek, který je pověřen koaličním vyjednáváním. Dovedl by si představit i spolupráci s hnutím Ostravak.

„Ostravak vznikl hlavně kvůli tomu, že stávající koalice nebrala ohled na opozici, nebyla funkční, zkrátka jako truc subjekt. Jejich názory jsou nám sympatické a myslím si, že bychom i s Ostravakem mohli najít společnou řeč,“ míní Jakubek.

Všechny články ke komunálním volbám v Ostravě ČTĚTE ZDE!