Předseda krajského výboru Josef Babka přítomné seznámil se společensko-politickou a ekonomickou situací kraje, s energetickou a teplárenskou otázkou, zajištěním zdravotních a sociálních služeb, čerpáním dotací na strategické projekty a s řadou dalších bodů.

Mošnovské letiště, Dny NATO, vlevo nahoře zastupitel MS kraje Josef Babka (KSČM), vlevo dole bývalý hejtman a zastupitel MS kraje Ivo Vondrák (OK).
Bude referendum o vojenské základně v Mošnově? Komunisté začínají sbírat podpisy

Na přetřes přišla také komunisty prosazovaná snaha o vyhlášení krajského referenda v otázce výstavby logistického armádního centra v Mošnově, kde podle jejich obav reálně hrozí využívání vojsky NATO, tedy i armádou Spojených států amerických. V tomto bodě byli přítomni vyzvání, aby k problematice zaujali postoj, a podle očekávání řekli jednohlasně: NE.

Ilustrační foto.
Tameh na sebe podal insolvenční návrh. Kvůli dluhům Liberty Ostrava je bez peněz

Přítomná byla i europoslankyně Kateřina Konečná, kterou konference podpořila na vedoucí místo na kandidátce pro volby do Evropské parlamentu. Hlavním bodem bylo schválení plné kandidátní listiny pro volby do krajského zastupitelstva v příštím roce. Lídrem kandidátky se stal stávající krajský zastupitel a předseda kontrolního výboru zastupitelstva kraje Ivan Strachoň. Konference také doporučila kandidaturu Leo Luzara pro senátní volby v ostravském volebním obvodě 71.