„Všem stranám ve městě uteklo hnutí Ano a ostatní strany se pohybují ve velmi těsném intervalu několika procent. Upřímně říkám, že jsme si představovali lepší výsledek. Chtěli jsme stejně jako v minulých komunálních volbách atakovat hranici třinácti procent, což se nám nepodařilo. Uvidíme, co nakonec udělá přepočítání hlasů na mandáty,“ uvedl Juroška.

Sám nepředpokládá, že koalice bude fungovat i v příštích čtyřech letech ve stejném složení (ANO, Ostravak, ODS, KDU-ČSL). „Ještě neznáme konečné výsledky, ale myslím, že v koalici nebude za potřebí mít ani čtyři strany,“ mínil Juroška.

Komunální a senátní volby 2018. Štáb hnutí Ostravak. Na fotografii Lukáš Semerák.
Hnutí Ostravak dostalo vysvědčení. Není špatné, řekl Deníku lídr Semerák
Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii Tomáš Macura
Primátor Ostravy Tomáš Macura by chtěl pokračování nynější koalice

KSČM v Ostravě porazila ČSSD a stala se tak klasickou vítěznou levicovou stranou. Juroška tato skutečnost ale nechala vcelku klidným. „Podle většiny průzkumů je v české společnosti levicově smýšlených občanů většina, která nyní volí hnutí ANO. I jejich ostravské vítězství není dílem místních politiků, ale celorepublikovým trendem. Lidé volili prakticky stejně, jako v posledních parlamentních volbách,“ mínil Juroška.

V městských obvodech ho těšil průběžný výsledek z Poruby, kde KSČM útočila na druhou pozici. „To nás nesmírně těší,“ podotkl Juroška, který sám dovedl stranu Volba pro Michálkovice k drtivému vítězství v této městské části. „Myslím, že se nám tam podařilo za poslední roky udělat kus práce, což lidé ocenili,“ uvedl starosta Michálkovic Martin Juroška.

Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii vlevo hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, vpravo primátor Ostravy Tomáš Macura
VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů
Online reportáž