Jsou také magnetem pro různá individua, která si v nedalekém občerstvovacím stánku nakoupí jídlo a pití. Na zastávkách poté pořádají nekončící mejdany. Po jejich odchodu se okolí mění v jedno velké smetiště.

Opravy za desetitisíce

Dopravní podnik Ostrava (DPO) situaci řeší už několik let. Původně zde stály prosklené zastávky. Několikrát do roka ale docházelo k jejich rozbíjení. Opravy stály desetitisíce korun. DPO se proto rozhodl pro radikální změnu.

Skleněné výplně nejprve nahradil perforovaný plech.

U tramvajové zastávky ve směru do centra Ostravy byly skleněné tabule nahrazeny perforovaným plechem.Zdroj: Deník / Jaroslav Perdoch

K ničení již nedocházelo, pochybná společnost ale v „seancích“ pokračovala. Odradit ji tedy měla výměna laviček.

Místo dřevěných se objevily méně pohodlné železné, navíc osázené oblouky, které snížily jejich kapacitu.

Rok 2020. Místo skleněných výplní perforovaný plech a lavičky s oblouky snižujícími kapacity.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Ani to však nepomohlo. A nyní lavičky zmizely úplně.

„Došlo k jejich odstranění. Na daném místě pravidelně docházelo ke kumulaci občanů, kteří výrazně znečišťovali prostor zastávek,“ vysvětlila mluvčí DPO Tereza Šnoblová s tím, že v okolí se nacházely rozbité lahve a zbytky jídla.

Netradiční řešení

Dopravní podnik nyní chystá netradiční řešení v podobě instalace konstrukcí, o které se stojící člověk může opřít. „Protože pro naše cestující chceme bezpečné, čisté, ale zároveň samozřejmě pohodlné zastávky, v tomto přípravě do budoucna zvažujeme lavičky nahradit oporami ve stání,“ dodala Šnoblová.

Úprava zastávek ale není zdaleka poslední změna, které se Sad Boženy Němcové, jedno z nejfrekvetnovanějších míst v centru Ostravy dočká. Jak už Dneík informoval, park projde velkou proměnou - VÍCE ZDE.