Po několikaminutovém přehrabování vytáhl oblečení, které si postupně odnesl za kontejner. Pak se košilemi, bundami a dalšími věcmi začal probírat. Nechal si několik kousků. K jeho cti nutno podotknout, že zbytek vhodil zpátky. Vzápětí vnikl do vedle stojícího kontejneru.

Past a smrt 

Podobné počínání je poměrně rizikové, kontejner se totiž může stát smrtící pastí. Policisté v minulých letech zaznamenali několik tragických případů. Jeden z nich se odehrál v Ostravě.

Zloděj při krádeži kabelů v Ostravě vyřadil z provozu zabezpečovací zařízení na železnici.
Zloděj kabelů ohrozil bezpečnost a zastavil vlaky v Ostravě. Pak vyhrožoval

V časných ranních hodinách volal na tísňovou linku náhodný kolemjdoucí, že v kontejneru v ulici Generála Píky v Moravské Ostravě je zaklíněná osoba. Chodec uvedl, že se snažil dotyčného probrat, což se mu ale nepodařilo, proto informoval policii.

Záchranné složky ihned vyrazily na místo. Dvaatřicetiletému muži však již nebylo pomoci a lékař konstatoval smrt. Tělo vyprostili hasiči. Muž byl v kontejneru zaklíněn několik hodin.

Snímky z natáčení čtvrté epizody krimi seriálu z Ostravy Stíny v mlze.
Vražda youtubera v Ostravě. Stíny v mlze čtvrtým dílem cílí na mladé

Umírá se však nejen v kontejnerech na textil. Šok před několika lety zažil náhodný kolemjdoucí, který po půlnoci našel v Ostravě mrtvého muže přivřeného v kontejneru na komunální odpad. Prostřednictvím tísňové linky ihned přivolal policisty. Ti zjistili, že víko zachytilo muže v oblasti krku, zbývající část těla bezvládně visela z kontejneru.