Jejich hranice je totiž od 1. března možné překročit pouze ve výjimečných případech, třeba při jízdě za prací nebo k lékaři. Je nutné mít u sebe čestné prohlášení nebo potvrzení od zaměstnavatele. K procházkám a výletům se navíc lidé mohou aktuálně vydávat pouze po katastru obce, kde žijí.

Šoféři i turisté

Kontroly tak lze v kraji čekat třeba v Ostravici, na Bílé nebo v Trojanovicích, odkud lidé míří na Pustevny. Policie konkrétní být nechtěla, avšak avizovala, že hlídky budou všude. A v hledáčku nekončí jen řidiči, zbystřit musí rovněž turisté.

„O nadcházejícím víkendu se policisté zaměří také na horské oblasti a turisticky oblíbená místa. Pozornost budeme věnovat pěším, ale i dopravní situaci v přilehlých lokalitách a samozřejmě na příjezdových trasách,“ uvedla policejní komisařka Soňa Štětínská.

V klidu nemohou být ani ti, kteří se rozhodnou cestovat vlakem. „Hlídky se zaměřují nejen na páteřní komunikace, ale i na nižší třídy silnic a železnic, kde lze předpokládat, že by mohlo docházet k porušení opatření,“ uvedla Pavla Jiroušková z tiskového oddělení moravskoslezské policie.