Ponese příznačný název: Křižovatka. V ní – a to v křížení pro ostravské centrum dvou významných ulic – totiž má stát. Půjde o sedmipatrový moderní dům poplatný době, jehož součástí bude přes padesát bytů, komerční prostory i podzemní garáže.

Realizace 1. etapy opatření pro cyklisti na ulici 28. října v Mariánských horách, 2. června 2021.
Pruhy pro cyklisty a nastříkané náklaďáky na silnici v Ostravě budí emoce

Třešničkou na dortu chystaného projektu budou bytové jednotky v nejvyšším podlaží, z nichž budou mít jejich obyvatelé přístup na svou soukromou střešní zahradu.

„Na střeše bude zelená plocha, která novým majitelům a nájemcům poskytne možnost vybudování letní kuchyňky, sauny nebo vířivky a samozřejmě možnost odpočinku v zeleni,“ říká Michal Jelínek, předseda správní řady společnosti Deeplexus Investments, která bude investorem projektu.

Zkrátka nepřijdou ani majitelé a nájemci bytů v nižších patrech, pro ně bude k dispozici společná komunitní zahrada. Bytovou rezidenti s celkem 53 byty o rozloze čtyř tisíc metrů čtverečních doplní komerční prostory v parteru.

Cedule s nápisem Alkoholická v Dobré, červen 2021.
V Dobré na Frýdecko-Místecku mají Alkoholickou ulici. Víme proč

Investor začátkem června podepsal kupní smlouvu na už bývalé pozemky města a nyní se dokončují přípravy pro podání žádosti o územní rozhodnutí. Se stavbou by investor chtěl začít co nejdříve.