V posledních dnech a týdnech před zahájením olympiády zde vznikalo unikátní pojítko mezi Ostravou a dějištěm olympijských her v Pchjongčchangu.

Výsledek?

Dominantním prvkem je velká sněhová plocha určená radovánkám pro ty nejmenší z nás. Chybět nebudou stánky s korejskými specialitami, k prohlédnutí budou i zajímavosti korejské kultury.

„Na vesničce spolupracujeme s korejskou ambasádou, která aktivně přispívá k jeho kvalitnímu programu,“ říká manažerka projektu Naďa Černá.

Hlavním lákadlem Korejské vesničky bude regulérní oslava lunárního korejského Nového roku, neb jak všichni víme, ne všude se Nový rok slaví v pro nás tradičním termínu a lunární kalendář přiřknul zážitek z této oslavy letos i Ostravanům.

V Ostravě to ale nekončí. Co by to bylo za zimní olympiádu, kdyby v ní nefigurovaly hory. A to i ty místní! Speciální program je pro návštěvníky přichystán i ve čtyřech lyžařských střediscích v Beskydech a Jeseníkách na Bílé, v Mostech u Jablunkova, v Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Projekt tuzemských olympijských parků a nově festivalů se dokonce zalíbil i Mezinárodnímu olympijskému výboru, jehož představitelé tuto myšlenku přijedou otestovat a případně ji rozšíří dál do světa!