Provoz ostatních mateřských škol, jejichž zřizovatelem je městský obvod Ostrava-Jih, bude bez obvyklého přerušení zachován i přes léto. Rodiče tak budou mít možnost bez komplikací umísťovat své děti do školek také v průběhu letních prázdnin. 

„K prázdninové docházce je přihlášeno zhruba třetina dětí. Městský obvod Ostrava-Jih je zřizovatelem 29 mateřských a 18 základních škol. Výjimku představuje MŠ B. Dvorského, kde bude provoz částečně přerušen kvůli opravám sociálního zařízení a MŠ P. Lumumby 25, kde bude realizována výměna šatních bloků a nákladního výtahu,“ doplnila Gödelová.

Hřiště u škol a školek jsou veřejnosti přístupny od 25. května 2020. Jejich přehled a provozní dobu najdou zájemci na webu skolynajihu.cz.
V souvislosti s aktuální zhoršenou epidemiologickou situací v některých částech Moravskoslezského kraje bude od pátku 3. července 2020 opět platit plošný zákaz návštěv ve Fakultní nemocnici Ostrava, a to rovněž do odvolání. Tuto informaci sdělila mluvčí nemocnice Petra Petlachová s tím, že zákaz návštěv se netýká doprovodu u porodu.