Roušky jsou povinné od zítřka, tedy 9. září, a to ve všech vnitřních prostorách škol s výjimkou tříd. Při výuce je tedy děti budou moci odložit.

„Ředitelé porubských základních škol po vzájemné domluvě a po konzultaci se svým zřizovatelem se rozhodli, že od zítřejšího dne bude zavedeno nošení roušek ve všech vnitřních prostorách škol s výjimkou tříd.  Při výuce tedy děti nebudou muset mít roušku,“ uvedl pro Český rozhlas Ostrava mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Na území porubského obvodu je celkem 12 základních škol.

ZŠ Aleše Hrdličky musela být uzavřena v pondělí z důvodu nedostatku personálu. Po té, co se potvrdil koncem minulého týdne koronavirus u jednoho ze zaměstnanců, dalších 36 muselo jít okamžitě do karantény.

"V neděli v odpoledních hodinách byla ředitelka Základní školy na ulici Aleše Hrdličky informována o pozitivním testu na koronavirus jednoho ze zaměstnanců. Do karantény muselo okamžitě nastoupit šestačtyřicet pedagogických pracovníků," uvedl mluvčí již dříve s tím, že z důvodu nedostatku učitelů není ředitelka schopná zajistit provoz školy, která musí být na nezbytně nutnou dobu uzavřena.

Koronavirus podle ČTK ovlivnil také výuku na ostravském Matičním gymnáziu, kde se nákaza potvrdila u jednoho ze studentů. V karanténě je nyní dalších 36 studentů a dva pedagogové.

Omezení výuky kvůli koronaviru řeší také 8. ZŠ ve Frýdku-Místku, kde jsou v karanténě tři třídy a několik pedagogů. 

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje k dnešnímu dni od pátku 4. září eviduje na našem území 103 nových pozitivních případů.