Deníku to ve středu řekla mluvčí zařízení Ivana Gračková. "Všichni terapeuti a další pracovníci Sanatorií Klimkovice, kteří v předchozích dnech přišli do kontaktu s fyzioterapeutem dětského oddělení klimkovických lázní, u něhož byl v pátek 10. července zjištěn pozitivní test na covid-19, aktuálně podstupují testy přítomnost SARS-CoV-2. Do dneška obdrželo výsledky testů 22 terapeutů, tedy naprostá většina. U všech byl test negativní," uvedla.

Současně byl z nařízení Krajské hygienické stanice v Ostravě ukončen pobyt všech pacientů včetně jejich doprovodů, kteří byli s pozitivně testovaným fyzioterapeutem v kontaktu. Ti musí nyní zůstat v karanténě a budou také otestováni. "Fyzioterapeut, který měl pozitivní test, ho podstoupil okamžitě, jakmile se u něj projevily první lehké příznaky onemocnění. Aktuálně už se cítí dobře," řekla dále mluvčí zařízení. 

Ilustrační foto.
Nákaza covid-19 se objevila i v lázních Klimkovice

O následném plném obnovení provozu dětské léčebny, kam byl od pondělí 13. července pozastaven příjem nových pacientů, a o uvolnění některých dalších opatření rozhodne vedení Sanatorií Klimkovice ve čtvrtek.

Na dětské léčebně navíc aktuálně stále platí zákaz návštěv a jsou tam zrušeny všechny hromadné akce pro veřejnost. Vzhledem k tomu, že objekty dětské a dospělé léčebny jsou stavebně i personálně odděleny, není provoz dospělé léčebny nijak omezen, otevřeny pro veřejnost jsou restaurace i kavárna.

"V celých Sanatoriích Klimkovice, tedy na dětské i dospělé léčebně, se nadále dezinfikují všechny společně užívané prostory. Klienti nesmí opouštět areál lázní. Všichni pacienti, návštěvníci i personál sanatorií musí nadále dodržovat hygienická opatření, tedy mýt si pravidelně ruce dezinfekcí, ve veřejných prostorách a na procedurách nosit roušky a udržovat vzájemné rozestupy. Platí zákaz shlukování ve větších skupinách," dodala Ivana Gračková.

Budova Nordica kde sídlí IT firmy Verizon Communications a Okin BPS, 2. července 2020 v Ostravě.
Šéf ostravské IT firmy exkluzivně pro Deník o propouštění i budoucnosti Okinu