V okrese Frýdek - Místek bylo v pátek hlášeno 11 nových onemocnění. V Ostravě je 8 nových případů onemocnění. Tři nové případy hlásí okres Nový Jičín a Opava. Okres Bruntál dnes nemá evidován žádný nový případ onemocnění," uvádí páteční zpráva KHS dále.

"I dnes jsme zaznamenali nová onemocnění ve zdravotnických zařízeních a to opět ve Frýdku-Místku, Havířově a v Ostravě. Zvýšil se i počet nakažených v zařízení sociálních služeb na Karvinsku na 5. V clusteru, který souvisí s florbalovým klubem na Opavsku hlásíme již 4 pozitivní," uvádí dále zpráva KHS. 

Hygienici evidují i další pozitivní přeshraniční pracovníky. Tyto osoby předávají k řešení do jejich domovských zemí. Za poslední týden tak předali 11 pozitivních osob.

"V clusteru Důl ČSM Sever na Karvinsku evidujeme k dnešnímu dni celkem 812 osob ( za posledních 24 hodin nárůst o 17), cluster Důl ČSM Jih k dnešnímu dni obsahuje 398 pozitivních osob (za posledních 24 hodin nárůst o 6). Tento stav zahrnuje jíž kompletní výsledky z plošného testování horníků a jejich rodinné příslušníky. U testovaných z dolu ČSA nebyl zjištěn nikdo pozitivní. Situace v ohnisku se tak postupně stabilizuje," dodali hygienici v pátek.