V Praze je o studium v PORG velký zájem. Hlásí se tam několikanásobně více zájemců, než kolik škola může přijmout. V Ostravě škola v současnosti podle ředitele PORG Václava Klause mladšího eviduje desítky přihlášek vážných zájemců, nejvíce se jich hlásí do první třídy základní školy a do prvního ročníku nižšího gymnázia. „Je poznat, že koruna se tu vydělává poctivěji. Rodiče to pečlivě zvažují. Třeba do páté třídy je málo přihlášek,“ podotkl Klaus s tím, že rodiče těchto žáků plánují, že rok do začátku gymnázia ještě počkají na státní škole.

Také ve škole v Ostravě se bude platit školné, a to 87 tisíc korun ročně. V tom už jsou ale zahrnuty například všechny pomůcky či kroužky. Žáci z rodin, které mají průměrné příjmy, mohou získat stipendium až ve výši devadesáti procent školného. Školné podle Klause zvyšují hlavně náklady na kvalitní učitele ze zahraničí, které se pohybují kolem třiceti tisíc liber ročně.

Zatímco na gymnazisty má škola vyšší nároky, pro základní školu hledá děti hlavně zvídavé a zralé pro školní docházku. Nicméně jestli je dítě nadané, škola obvykle pozná už při zápisu. „Zápisy už dnes nejsou o tom, že dítě vyjmenuje číslice do pěti a pojmenuje tvary. Jsou tam i kreativní úkony. A na tom se to pozná. Dítě dostane obrázek, na tom je něco, ten děj musí popsat, doplnit, co tam chybí, a tak dále. V tu chvíli už vidíte, že to dítě je šikovné,“ popsala ředitelka ostravské školy PORG Dagmar Dluhošová.

Dopřáli byste svému dítěti studium na PORG?HLASUJTE V ANKETĚ VPRAVO NAHOŘE!

Tři školy PORG v Praze mají vynikající pověst a výsledky. Ukázalo se to například i nyní při generálce státní maturity. „Náš normální student patří ve všech předmětech mezi dvě procenta nejlepších středoškolských studentů v Česku,“ shrnul Klaus.

Podívat se, jak to v pražských školách PORG vypadá, navštívit výuku, podívat se na atmosféru školy, takovou možnost nyní mají zájemci z Ostravy. „Některé maminky už tam jely, další se tam jedou podívat v pondělí.PORG funguje v Praze už dvacet let, atmosféra v té škole je nadstandardní, věřím, že se to podaří přenést i do Ostravy,“ podotkl Klaus s tím, že jeho tři děti na PORG také studují. A jak dodává, dcera už v sekundě umí anglicky lépe než on.

„Když do sebe tu angličtinu do šestnácti plynně nedostanete, tak na tu Trinity College se prostě nedostanete a tečka. Já jako otec si taky horoucně nepřeji, aby tam moje dcera šla na Cambridge a já bych jezdil za vnoučaty, která se budou jmenovat Timothy nebo Joe někam do Portmouthu. Já budu spokojený, když bude zubařka u nás v Libni. Ale tu možnost má a já jí tu možnost chci dát. A tak si nekupuji bavoráka, ale raději připlatím na školné,“ řekl Klaus.

Všechny články ke Klausově škole v Ostravě ČTĚTE ZDE!